Полтавські архівісти рятують документи 20-30 років минулого століття

Відбулася робоча зустріч працівників Державного архіву Полтавської області зі спеціалістами інституту мікрографії. Серед 1 мільйону 320 тисяч справ, що зберігаються у Державному архіві Полтавської області із 1692 по 2019 роки, є чимало документів, що мають поважний вік.

До того ж матеріальні носії, на яких фіксувалася інформація у 20-30-х роках минулого століття, були низької якості. Тому архівні документи необхідно рятувати.

Полтавські архівісти плідно співпрацюють у цьому напрямку з науково-дослідним, проектно-конструкторським та технологічним інститутом мікрографії міста Харкова. Успішно ведуться роботи щодо виготовлення копій документів, що мають згасаючі та слабо контрастні тексти, з використанням цифрових технологій.

Відновлено більше 10 тисяч аркушів документів таких фондів як Полтавський губернський виконавчий комітет рад робітничих, селянських та червоноармійських депутатів (губвиконком) та Полтавський окружний виконавчий комітет рад робітничих, селянських та червоноармійських депутатів (окрвиконком). Тепер архівна інформація, відновлена за спеціальною технологією, доступна для дослідників в оцифрованому вигляді.

На останній зустрічі архівістів та спеціалістів інституту мікрографії обговорювалися питання не лише відновлення архівної інформації, зафіксованої на паперових носіях, але і на спеціальних носіях (кіно -, фоно-, фотодокументи). Співпраця буде продовжена і у 2020 році.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію