Благодійний ярмарок і виставка картин Олександра Конарєва у ПДАА

День Святого Миколая по-студентськи! Сьогодні у Полтавській державній аграрній академії пройшов благодійний ярмарок. Кошти збирали для потребуючих. Також у день цього свята свої картини навчальному закладу подарував художник Олександр Конарєв. Як це було – далі в сюжеті Марини Покшіної.

У холі Полтавської державної аграрної академії людно. Студенти накривають скатертинами столи та розставляють випічку. Окрім неї, солодощі, компоти, желе та галушки. Так починається благодійна ярмарка. Кошти з неї віддадуть дітям з інвалідністю, малечі з малозабезпечених сімей та куплять ліки для воїнів АТО. Спершу до присутніх звернулася ректор академії Валентина Аранчій. Вона привітала усіх зі святом та побажала здоров'я та успіхів у наступному 2020 році. Додала: в день, коли дарують подарунки, хотіла б усім дати свою підтримку та допомогу. Далі свої номери художньої самодіяльності показують студенти. 

Одночасно на другому поверсі відкривається виставка картин Олександра Конарєва. За словами ректора ПДАА Валентини Аранчій, він у восьмидесятих роках закіничив цей навчальний заклад. Спочатку працював за спеціальністю, а потім зайнявся творчістю.

Валентина Аранчій, ректор ПДАА

- Зараз Олександр Іванович у поважному віці, тому вирішив подарувати своїй Альма-матері колекцію картин, близько 20 картин він подарував. Такі самі, які на наш погляд, ми відібрали і ось тут зробили виставку. Думаю, що тут буде постійне їхнє місцезнаходження.

На картинах зображена й аграрно тематика, й шевченківська, й гоголівська. Знайомий із художником особисто доцент кафедри захисту рослин Леонід Колесніков. Він ділиться: життєва дорога Конарєва була тернистою, утім, він зміг не загубитися і знайти себе у цьому світі.

Леонід Колесніков, доц.кафедри захисту рослин, канд. біологічних наук ПДАА

- Дуже добре, що в День Святого Миколая якраз у цей день подарунок. Цей подарунок до 100-річчя агрономічного факультету і аграрної академії. Вцілому, роботи дуже гарні, дуже світлі. Я б сказав, що у Олександра Івановича була нелегка доля, самі розумієте, фронтові, післявоєнні роки, тим не менш, подивіться, усі роботи дуже яскраві.

Близько 20 картин у стінах Полтавської державної аграрної академії будуть експонуватися на постійній основі. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію