Ще одна акція протесту проти продажу землі

Сьогодні протестувальники знову біля села Мар’янівка Великобагачанського району перекривали трасу Київ-Харків. Там побувала і наша знімальна група.

Близько ста чоловік зібралося поблизу траси із прапорами й плакатами. Вони протестували проти продажу землі. Періодично колоною виходили на пішохідний перехід і шли по колу. Таким чином, зупиняли рух автотранспорту.

Володимир Куцовол, депутат Полтавської обласної ради, член Правління Всеукраїнської аграрної ради 

- Не сам ринок страшний. А страшить його безетапність, непослідовність і максималізм, який закладається у ті об’єми землі, що пропонуються в одні руки.

Іван Балюк, аграрій, Герой України

- Сьогодні треба відкласти цей закон, вивчити цей закон, провести референдум, те, що просить більшість людей нашої України, а потім уже вирішувати те питання.

Володимир Білоусько, фермер із Кобеляцького району

- Ми проти прийняття закону, проти такого турборежиму, коли не має прозорості прийняття закону. Можна ж внести поправки, вивісити їх, щоб побачили люди і потім проглолосувати нормально, спокійно. 

Протестувальники пропускали машини швидкої, пенітенціарної служби, міжміські автобуси, автівки прокуратури й поліції. Загалом акція проходила мирно. Хоча інколи водії нервували й висловлювали своє невдоволення затримкою на дорозі.

Іван, водій

- Хочу проїхати, а не виходить, стою. Вони плакати показують: Земля – не товар. Я ж її продавати не збираюся. Чого вони її перекрили – я не знаю.

І все ж серед них було й чимало таких, хто підтримував протестувальників.

Максим, водій

- Як ви до цього ставитеся?

- Із розумінням. Не можна землю продавати. Я підтримую.

Віктор, водій

- Я не проти постояти. І до вечора, і до завтрашнього ранку. Тому, що я розумію: земля має залишитися у розпорядженні отих людей, які, як я, працюють.

Учасники акції розповідають, що до подібних протестів вдаються часто. Зупинятися не збираються, доки їхні вимоги не почують.

Олег Слизько, лідер Республіканського руху Полтавщини 

- Активно беремо участь у парламентських слуханнях у Верховній Раді, протестах під Верховною Радою, перекриваємо у розумних межах дороги на Полтавщині, щоб людям донести позицію того, що не можна в такому вигляді запускати цю так звану реформу.

Володимир Мокляк, голова СФГ «Дослідне» Семенівського району

 - Ми не скільки проти продажу землі, а на тих умовах, на яких нам пропонують продаж землі.

Микола Москалець, голова асоціації фермерів Хорольського району

- Перш, ніж запровадити ринок землі треба надати рівні умови для співпраці усіх селян. Щоб і одноосібник і той самий фермер і агрохолдинги працювали в однакових рівних умовах.

Депутат обласної ради Володимир Куцовол переконаний: такі акції протесту, хоча й повільно, але все ж дають певний позитивний ефект.

Володимир Куцовол, депутат Полтавської обласної ради, член Правління Всеукраїнської аграрної ради 

- Після кожної акції ми рухаємося поетапно до тих правок у закон, які фактично привели його до того цивілізованого ринку, який є у всіх країнах світу. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію