Діти у будиночку Святого Миколая в Полтаві

У гості до Святого Миколая. Сьогодні, 19 грудня у будиночок до цього святого йдуть діти й дорослі. Розміщений він біля Свято-Успенського собору. Зранку та вдень там була черга. Увечері відвідувачів стало менше. Малеча йде до дідуся за подарунками, дорослі – за добрим словом. Деталі – знає Марина Покшіна.

Із будиночку виходить Марія Головачова з донькою Олею. Жінка ділиться у гості до святого Миколая прийшли вдруге. У день відкриття потрапити до нього не вдалося. 

Марія Головачова, прийшла з донькою до Святого Миколая

- Ми знаємо, що це помічник, він збирає іграшки для діточок, які не можуть собі купити іграшки. Так, ті, яким батьки не можуть подарувати. А ще тут є багато іграшок цікавих, які виготовляють волонтери. Ми вчора тут придбали котика – магніта.

У будиночку учні десятої школи. Вони по черзі розповідають Миколаю вірші. Далі хором співають йому пісню.

Далі традиційно малеча отримує подарунки. Мама одного з хлопчиків Юлія розповідає: хотілося б, щоб сьогодні не лише діти, а й дорослі повірили в диво.

Юлія, мама дитини з школи №10

- Дуже дякуємо Миколаю за такі теплі слова, сказані Миколаєм. І хочеться подякувати усім волонтерам, усім людям, які приклали максимум зусиль, для того, щоб порадувати наших полтавських діток.

Роль Святого Миколая виконує Олександр Котляров. Він ділиться: навіть у Радянські часи, коли начеб-то Миколай приходив потайки, подарунки отримували батьки. Вже потім передавали їх дітям. Саме тому дорослі зараз намагаються зробити свято для своїм синам і донькам. 

Олександр Котляров, виконує роль Святого Миколаю

- У них в серцях, в душах у батьків і вони змогли передати цю віру. Я знаю свою роль, що у Полтаві є такий «колективний» Святий Миколай у образі Полтавського батальйону небайдужих і свідомих небайдужих полтавців.

Голова ГО «Команда небайдужих» Наталія Гранчак розповідає: ідея виникла ще в 2015. Тоді таким будиночком був вагон із будівельного майданчику. Згодом все ж завдяки небайдужим людям вдалося побудувати ось цей вже дерев'яний.

Наталія Гранчак, голова ГО «Команда небайдужих»

- Ефект, мабуть, разів у п'ять більший, ніж ми очікували. Діти вірять, сприймають його щиро. Приходять, як до дідуся – сказати щось, поділитися і навіть дорослі сприймають це, як казку. Це навіть більше, ніж ми очікували. Ми хотіли зробити казку і нам це вдалося.

Цей будиночок працюватиме кожної неділі до 19 січня.

Стрічка новин