Неподалік Лубен стався конфлікт між мисливцями

Двоє місцевих мешканців звинувачували своїх колег у порушенні правил полювання. Одного з них вдарили. Із тілесними ушкодженнями його привезли до лікарні. Інша сторона конфлікту заперечує нанесення тілесних ушкоджень. У ситуації розбираються правоохоронці та представники обласної організації Українського товариства мисливців і рибалок. Анатолій Васевич з’ясовував подробиці конфлікту.

15 грудня поблизу Лубен, в урочищі «Грибище» проводилося полювання великої групи мисливців, організоване Лубенською районною організацією Українського товариства мисливців і рибалок. Згодом на мисливську базу приїхало ще двоє мисливців - Андрій Ахременко та Петро Перепелиця. Вони стали звинувачувати директора Лубенського мисливського господарства Владислава Мостовенка та його колег у порушенні правил полювання.

«Нам стало відомо від жителів сусідніх сіл, що 14 грудня цього року в урочищі Грибище проводилося «сафарі» на джипах із Київськими номерними знаками у кількості приблизно 30 осіб, було чути більше сотні пострілів». 

Про це пізніше написав Андрій Ахременко у листі до голови ради Полтавської обласної організації УТМР Костянтина Боровика.

А того дня, за його словами події розвивалися так.

Андрій Ахременко, постраждалий

- Він балакав із знайомим моїм із Перепелицею Петром, а я із Гринем – його єгерем. І після чого він наніс мені удар. Я втратив свідомість. Хвилин п’ять був без свідомості. А потім він почав проситися: я ж не хотів, я ж не хотів. Все ж нормально.

Втім, Владислав Мостовенко стверджує: бійки не було. Про це він повідомив і правоохоронців.

Владислав Мостовенко, директор Лубенського мисливського господарства

- Ми дали пояснення, що бачили: коли вони до нас з’явилися один мисливець уже був із садиною на лівому оці. Конфлікту не було. У понеділок я дізнався, що на мене написали заяву. І він ліг до неврологічного відділення.

Член Президії Полтавської обласної організації УТМР Іван Могила, який у той день теж був на полюванні поблизу Лубен теж каже, що конфлікту не було.

Іван Могила, член Президії Полтавської ОО УТМР

- Приїхали два доблесних наших браконьєри. І почали шум-гам влаштовувати. В одного під лівим оком був синець. Побалакали-побалакали. Їх не стало і поїхали. Ніхто їх не трогав.

Іван Могила та Владислав Мостовенко стверджують, що Андрій Ахременко раніше сам теж порушував правила полювання, показують протоколи.

Конфлікту у Лубнах було присвячене засідання Правління обласної організації Українського товариства мисливців та рибалок. Його керівник Костянтин Боровик переконує: розібравшись у ситуації, приймуть об'єктивне рішення.

Костянтин Боровик, голова Полтавської ОО УТМР

- Рішення буде прийматися на підставі того, коли ми з’ясуємо всі обставини, що відбувалося і що призвело до цього. Створиться спеціальна комісія. І після розгляду цього питання – з’ясування уже на місці із комісією і одну, й іншу сторону ми могли заслухати. Тоді буде прийматися об’єктивне рішення, щоб сьогодні не нашкодити справі. А, якщо притягувати до відповідальності, до притягувати згідно Статуту.

На даний час Андрій Ахременко перебуває в Лубенській лікарні.

Ніна Павельчук, завідувач Лубенським неврологічним відділенням

- Ахріменко Андрій Геннадійович після того, як його побили, поступив в неврологічне відділення. Зараз призначене йому лікування. 

За даним фактом првоохоронці відкрили кримінальне провадження.

Олена Гордієнко, відповідальна за зв'язки з громадскістю Лубенського відділу поліції

- Факт нанесення тілесних ушкоджень 35-річному жителю Лубен зареєстровано у Лубенському відділі поліції. Відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за частиною 1 статті 125 Кримінального кодексу України. Наразі у рамках відкритого кримінального провадження триває досудове слідство.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію