«Волонтерство - не жебрацтво»

У цьому впевнена полтавка Олена Добряк. Жінка вже багато років займається волонтерством. Одне з головних її досягнень - ремонт ігрової в онкогематологічному відділенні. Що робила Олена для збору коштів, у наступному сюжеті. 

Онкогематологічне відділення Полтавської дитячої міської лікарні розраховано на 30 пацієнтів. Зараз тут знаходиться 25 дітей. За словами лікарів, у відділені вони перебувають від декількох місяців до декількох років. Один з таких 12 річний Максим.

Тетяна Демусенко, мати Максима

- Дуже активна дитина, дуже така привітна, комунікабельна. Зараз так, як знаходимось на лікуванні, то йому зовсім не легко. Зараз він не хоче нікого бачити, ні з ким розмовляти. 

Вихователька Тетяна Сепко розповідає, аби полегшити лікування дітей, відділення намагаються наблизити до домашніх умов. 

Тетяна Сепко, вихователька

- У нас тут відносини між медичним персоналом з дітьми та їхніми батьками, як одна велика родина. Тобто, дитина може вільно зайти в ординаторську, підійти до медсестри щось спитати. Й дуже люблять вони займатись арт-терапією. Тобто творити своїми руками.

Зробити яскраву маніпуляційну, купити апарат для пошуку вен та обладнати ігрову, лікарні допомогли волонтери. За їхніми словами, вони прагнули створити таке місце, де пацієнти змогли б відволіктися від болючих процедур.

Олена Добряк, волонтер

- Мені хотілось зробити їхнє життя трішки яскравішим. Ця ігрова кімната мала бути не така, як заведено у наших лікарнях.

Для втілення у життя такого задуму Олені потрібні були кошти. Вона вирішила ризикнути й взяти участь у телевізійному проєкті «Родичі в турне». Переможці отримують - 50 тисяч гривень.

Олена Добряк, волонтер

- Це був дуже емоційний момент тому, що, насправді ми програли у цьому проєкті. І коли ми це усвідомили, стався неочікуваний «поворот». Наші суперники, котрих ми вважали зверхніми, вони просто віддають свою перемогу. Вони плачуть і кажуть, що це вам, адже вам це потрібніше. 

Решту суми волонтерам вдалось зібрати за допомогою благодійних ярмарків та концертів. Як результат - капітальний ремонт ігрової та маніпуляційної. Замінено підлогу, вікна, стелі, куплено кондиціонер, іграшки та запрошено художницю, яка розмалювала кімнати. Весь свій вільний час тепер діти проводять в ігровій: граються, навчаються та спілкуються. 

Тетяна Демусенко, мати Максима

- Зроблено все для батьків, для дітей, для їхнього задоволення. Дітям можна ходити в ігрову кімнату. Вони там граються, до них приходять завжди якісь аніматори, з ними займаються. Дітям це підіймає настрій. Якщо дитина щаслива, то щасливі й батьки.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію