«Вигнанець і навчена відьма»

Презентація цієї книги Андрія Кокотюхи відбулася сьогодні, 18 грудня у Полтавській обласній бібліотеці для юнацта імені Гончара. Письменник над романом працював відносно недовго. Книга про Полтавщину 100 років тому. Ознайомитися із традиціями, культурою та побутом цього краю автору допомогли історики та краєзнавці. З Андрієм Кокотюхою спілкувалася Марина Покшіна. 

«Вигнанець і навчена відьма» – чергова книга із ретроциклу Андрія Кокотюхи. Сам автор планує п'ять романів. За його словами, наразі пишеться третя. Друга, зізнається письменник, цікава полтавському читачеві саме територією. Адже дії в ній відбувається у Полтаві 100 років тому. 

Андрій Кокотюха, письменник

- Я обіцяв тут у Полтаві ще в лютому цього року, що ми приїхали збирати матеріали. Працівники бібліотек, і мистецтвознавці, й історики, і культурологи плідно працювали. І перші читачі цієї книги, які були – місцеві полтавці у соціальних мережах кажуть, що «побували у рідному місті 100 років тому».

Андрій зізнаться: він хотів реконструювати саме цей період. На його думку, люди повинні користуватися побутом того періоду. Та, акцентує автор, ця книга відрізнається від інших тим, що там дуже багато їдять. Мовляв: кухню Полтавщини відтворив повністю.

Андрій Кокотюха, письменник

- Це і на урочистих прийняттях у міського голови, і в інтелігентній родині, і в родині міщан, і в місцевих кабаках, і в сільських маєтках. Тобто, ще вона така вийшла трішки кулінарною.

Одна з перших книгу прочитала Олена Колінько. Вона зізнається: спочатку текст був простим, але так тривало недовго. Вже через кілька сторінок дівчина захопилася розповіддю про головну героїню.

Олена Колінько, читачка

- Але потім все так перевернулося з ніг на голову і все заплуталося, що справді тримала інтрига, хотілося дізнатися, ну хто ж, хто? Дуже приємно читати про полтавські вулиці, знати, як вони називалися 100 років тому, тому що не всі навіть полтавці знають про це і приємно прочитати це в книзі.

Відсьогодні книга Андрія Кокотюхи «Вигнанець і навчена відьма» є і в Полтавській обласній бібліотеці для юнацта імені Гончара. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію