Правоохоронці з'ясовують: чи була халатність лікарів

У Кременчуцькій лікарні помер 80-річний чоловік - місцевий літератор Віталій Головченко. Його привезли у важкому стані. Людину досить довго протримали у приймальному відділенні. Його товариш, який викликав «швидку», за допомогою звертався навіть до міської ради. Врешті хворого поклали у відділення анестезіології та реанімації. Там він і помер. У поліції розбиратимуться чи була у даному випадку халатність лікарів. Подробиці з’ясував Анатолій Васевич.

Валерій Голуб, член Кременчуцької міської спілки літераторів, останній із друзів 80-річного Віталія Головченка, хто бачив його живим. Коли він зранку завітав до свого товариша - той лежав на підлозі непритомним. 

Валерій Голуб, член Кременчуцької спілки літераторів «Славутич»

- У нього перекошена була голова. Я думав, що це інсульт, викликав «швидку». Лікар сказав: це може бути інсульт, а може бути просто інтоксикація у результаті метастазів мозку.

Віталія Головченка, у якого, за словами Валерія Голуба, раніше діагностували рак, привезли до Першої міської лікарні Кременчука. Зробили комп'ютерну томографію. Інсульт не підтвердився. На каталці поклали у приймальному відділенні. І стали вирішувати, що з ним робити далі.

Валерій Голуб, член Кременчуцької спілки літераторів «Славутич»

- Там не профільний він хворий, там теж непрофільний і отак от весь день пройшов в оцих переговорах, які у принципі нічого не дали.

Валерій Голуб переконував медиків врешті знайти місце у лікарняному закладі для свого друга. А коли його не почули - пішов жалітися до міської ради.

Валерій Голуб, член Кременчуцької спілки літераторів «Славутич»

- Я пішов у виконком, щоб зробити сидячу забастовку.

- Отут ляжу і хай мене виносить поліція. Питання життя і смерті нашого колеги. Воно потребує негайного вирішення.

У міській раді переконували: пробували розібратися у цій ситуації.

Ольга Усанова, заступник міського голови Кременчука

- По цій ситуації нараду провели. Його обстежували на різних апаратах. Комп’ютерну томографію зробили. Весь час визначали, яке профільне лікування йому необхідне.

Медики стверджували: здоров'ю і життю хворого нічого не загрожує.

Віктор Севастьян, головний лікар КНМП «Кременчуцька міська лікарня «Правобережна» 

- Він знаходиться зараз у реанімаційному відділенні першої лікарні. І я знаю від головного лікаря, що стан хворого ближчий до задовільного чим до важкого. І він не потребував на сьогоднішній день якогось медикаментозного забезпечення, крім того, що його напоїли, дали поїсти і помили. 

І все ж через кілька днів 80-річний Віталій Головченко помер у лікарні. Аби з'ясувати причини його смерті наші кременчуцькі колеги вирушили до директора 1-ї міської лікарні імені Богаєвського.

Галина Бородянець, директор КНМП «Кременчуцька перша міська лікарня ім. О.Т. Богаєвського»

- Коментариев не даем. Основное я вам ответила. После тяжелой и продолжительной болезни умер уважаемий человек.

Візиту журналістів не були раді і у відділенні, де лежав покійний.

- Ні, я нічого не буду коментувати. У мене не має часу.

Цим випадком смерті літньої людини у лікарні зацікавилися й правоохоронці. 

Анна Васенко, інспектор відділу комунікацій ГУ Національної поліції у Полтавській області

- На сьогодні факт внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань. Зараз слідчі будуть перевіряти достовірність цієї інформації і чи є там якась халатність медиків чи взагалі доведемо чи ми це кримінальне правопорушення. 

Віталій Головченко був відомим кременчуцьким літератором, автором багатьох поетичних і прозових видань, зокрема роману-трилогії «Дорогами слави», членом Кременчуцької Спілки літераторів "Славутич" та Полтавської спілки літераторів.

Стрічка новин