Спільне засідання постійних комісій облради

Сьогодні, напередодні пленарного засідання 29 - ї сесії обласної ради сьомого скликання, яка відбудеться 20 грудня у Полтаві пройшло спільне засідання постійних комісій облради. Мета зібрання, скликаного за ініціативи голів профільних комісій узгодити спірні питання, зокрема й з розробниками проєктів рішень - керівниками відповідних департаментів облдержадміністрації.  

До порядку денного спільного засідання, що тривало майже три години було заявлено 38 питань. Переважну більшість із них без запитань через процедуру голосування було внесено на сесію.  Жваве обговорення викликало питання «Про поповнення статутного капіталу Полтавського обласного комунального підприємства «Полтавафарм», що з 2016 року є неприбутковим. Все - через збитковість більшості сільських аптечних пунктів. Тож варто провести конкурс, обрати керівника, який би представив стратегію виходу з кризи говорили депутати та представники виконавчої влади.

Олег Синєгубов, голова облдержадміністрації

- Є аналогічні підприємства в інших областях, ми не вигадуємо, вони всі прибуткові, і це має бути перш за все соціальний проект. Правильно кажуть про аптеки, аптечні пункти. Наша пропозиція завершити конкурс, призначити людину, дати їй шанс.   

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Ми повинні зрозуміти, або «Полтавафарм» несе соціальну відповідальність і облрада з обласного бюджету датує це підприємство, або ми передаємо збиткові аптечні пункти на баланс місцевих громад. 

Олександр Удовіченко, депутат обласної ради

- Є комісія, яка вважає що треба зняти, є інші депутати. В принципі це можна зробити і на сесії, а зараз не ламати цю історію, не давати привід щоб розповідали що депутати є могильником «Полтавафарм» і не хочуть виділити навіть 5 мільйонів на стабілізацію.

Тож це питання винесли на розгляд в сесійну залу. Щодо проекту обласного кошторису на 2020 рік то там враховано пропозиції депутатів, рекомендацій профільних комісій зазначив директор Департаменту фінансів ОДА Павло Кропивка. Зокрема проєкт бюджету в загальній сумі збільшено на 23 мільйони 600 тисяч гривень.

Павло Кропивка, директор Департаменту фінансів Полтавської ОДА 

- Збільшено на заходи бюджету участі 357 тисяч, екологічні ініціативи облради 450 тис. Матеріальну допомогу онкохворим – 5 млн. гривень,  на придбання спортивних ігрових майданчиків та тренажерного обладнання 5,5 млн. На програму розвитку та підтримки обласного комунального підприємства «Аеропорт-Полтава». Загальна сума підтримки аеропорту складає 6 млн. 200 тисяч це те, шо передбачене програмою на виплату зарплат. Загальний обсяг видатків обласного бюджету з урахуванням доопрацювань складає 6 мільярдів 633 мільйони гривен.

Не обійшлося на засіданні й без критики стану доріг на Полтавщині. Депутатів обурювало те, що вони не мають впливу на визначення доріг, які потребують  ремонту чи будівництва, перерозподілу коштів з одного на інший об’єкт. Відповідне звернення вони пропонують підготувати та направити до центральних органів влади.

Валерій Капленко, депутат обласної ради

- На онкохворих – там кажуть, дорогу – там кажуть, а ми для чого, я не розумію, ми нічого не можемо рішити.

Олег Синєгубов, голова облдержадміністрації

- Вчора презентували звіт, рік тому зробили дороги, ремонти ямкові, по нашій області, Полтавській  вони знову непридатні для використання – за рік буквально. 

Тож зараз завдання президента України - до 90 % доріг повинні ремонтуватися капітально наголосив голова ОДА.

Олег Синєгубов, голова облдержадміністрації

- І зараз можу повідомити інсайдерську інформацію нам додатково голова Укравтодору  виділяє на область ще 75 млн. гривень.

Також під час засідання члени президії погодили пропозиції щодо формування порядку денного наступної сесії, а депутати краще зрозуміли суть питань. Тож головне - прийняти бюджет на 2020 рік зазначив голова облради Олександр Біленький. 

Олександр Біленький, голова Полтавської обласної ради

- Зараз я розумію, що бюджет розвитку або спецфонду будуть десь на рівні минулого року, з нас знімають державну субвенцію. Це нічого страшного немає, просто цифри бюджету будуть дещо інші, ніж минулого року, але в абсолютних цифрах він не буде відрізнятися.  

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію