У Полтаві збирають батарейки, для їх переробки за кордоном

Контейнер для збору встановли у торгівельному центрі «Епіцентр». Його маркетолог Дарія Оранська розповіла: на початку наступного року зібрані батарейки відправлять до підприємства в Києві, а потім до Румунії. Подробиці дивіться далі.  

Полтавка Вероніка Хмельницька здає батарейки.

Вероніка Хмельницька, здала батарейки на переробку 

- Я дізналася у інтернеті, що в «Епіцентрі» поставили такий чудовий бокс й тепер я знаю: я і мої друзі, знайомі – ми всі тепер зможемо приносити сюди батарейки й будемо знати, що все воно переродиться й ніякої шкоди довкіллю не принесе. 

Дарія Оранська, маркетолог торгівельного центру 

- У грудні ми приєдналися до соціальної активності з назвою – "Батарейки, здавайтеся!". Вже сьогодні треба думати  про те, яку землю ми залишимо нашим дітям? Адже одна батарейка (пальчикова), яка є у кожній сім’ї, вона забруднює 16 квадратних метрів землі.

 Маркетолог Дарія Оранська каже: контейнер для безкоштовної здачі батарейок має три позначки.

Дарія Оранська, маркетолог торгівельного центру

- Це бобрик, який є символом в «Епіцентрі. По друге – це сама назва «Батарейки, здавайтеся!». Й по-третє – це унікальна голограма, яка є гарантом того, що батарейки будуть перероблені у Європі за європейськими стандартами.  

Координатор громадської ініціативи «Батарейки, здавайтеся!» Сергій Антоненко каже: зібрані у контейнері батарейки відправлять на переробку. 

Сергій Антоненко, координатор громадської ініціативи «Батарейки, здавайтеся!» 

- Гарантовано вони підуть на приватне підприємство у місті Києві – це підприємство називається «Екологічні інвестиції», яке вже отримало дозвіл від Міністерства екології на транскордонне перевезення цих батарейок до Європи, а саме у країну Румунію. Тому що у нас, в Україні немає виробничих потужностей по утилізації цих батарейок. 

Сергій Антоненко каже: переробку батарейок, які зберуть у «Епіцентрі», оплачує торгова мережа та імпортери із доходів від продажу нових батарейок. Це не змінить вартості батарейок при їх продажі, говорить Сергій Антоненко. 

Стрічка новин