Розбита дорога у Краснолуцькій громаді

У трьох селах Гадяцького району - Глибока Долина, Пирятинщина та Мала Побиванка є проблеми із підвозом хліба. Також до місцевих жителів не доїжджають машини «швидкої допомоги». Це сталося через аварійний стан дороги ТернИ - Липова Долина - Гадяч, яка пролягає через ці села. Про це розповіла староста сіл Мала Побиванка, Пирятинщина, Глибока Долина Краснолуцької сільради Галина Ярмак. За її словами, місцевим жителям складно виїхати із сіл, бо через стан дороги скасували рейсові автобуси. Подробиці дивіться далі у нашому сюжеті. 

Це дорога Терни - Липова Долина - Гадяч.

Микола Костенко, водій

- Дорога вбивається кожен рік. Ще з 2013-го року (десь з 12-го), то по ній можна було їздити дуже стерпно. Але за останні чотири роки вже її немає. Ви бачите, які ями.

На Полтавщині цей автошлях починається із межі з Липоводолинським районом Сумської області.

Анатолій Цюпка, водій

- З Липової Долини 30 км до Гадяча. П’ять кілометрів Липоводолинщиною - тут дорога п’ятою їдеш. Проскакуєш її миттю. І тільки минаєш знак де межує із Гадяцьким районом - як відрізано. Дороги взагалі немає. Й щоб туди об’їхати доводиться накидати коло десь до 20 кілометрів.

Дорога пролягає через Краснолуцьку громаду Гадяцького району - це села Глибока Долина, Пирятинщина і Мала Побиванка.

Галина Ярмак, староста сіл Мала Побиванка, Пирятинщина, Глибока Долина Краснолуцької сільради

- В тому році її закрили, але рух продовжується. А ще по цій дорозі їздять автобуси, які сполучають Сумську та Полтавську області. Щодня чотири рази їздить шкільний автобус, діток наших возить до міста Гадяч. Тільки по цій дорозі можна дістатися чи у Липову Долину, чи у місто Гадяч - вона одна, об’їхати ніяк неможливо. 

Олександр Воронцов, житель села Мала Побиванка

- Раніше у Полтаву їздило багато автобусів. Навіть через кожну годину ходили через село автобуси. Зараз буквально нікуди немає ніякого руху. Тому що дорога не годиться - дорога "убита". Не годиться взагалі: машини їздять, то колеса міняють. Постійно тільки на ремонті стоять отут машини по узбіччям.

Дорога Липова Долина - Гадяч на балансі обласного державного підприємства «Агентство місцевих доріг». Його директор Олексій Басан каже: тендер на ремонт дороги не відбувся.

Олексій Басан, директор ДП «Агентство місцевих доріг Полтавської області»

- Проведені тендерні процедури, оголошено результати, але є два інші учасники тендерних процедур, яких не влаштовує результат. Й у нас вже котрий раз проходить засідання Антимонопольного комітету. Вже півроку намагаємось провести тендер й не можемо. 

Скарги учасників тендеру не безпідставні - це підтверджує інформація порталу електронних публічних й державних закупівель «Прозоро». За протоколом тендеру, у ньому переміг учасник, що запропонував найвищу ціну та подав свою пропозицію пізніше за трьох інших учасників. Нині скарги розглядає антимонопольний комітет України. А тим часом у трьох селах Краснолуцької громади немає повноцінного руху громадського транспорту.

Тамара Дзюбенко, жителька села Мала Побиванка

- Дуже тяжко добиратися до району. Наприклад,  швидка допомога: викликаємо - швидка допомога не їде. Таксі теж не їде, бо дуже погана дорога. Автобуси проходящі майже не ходять: щоб дібратися до Полтави чи до Кобеляк, чи до Ромнів то не їдуть. Один сумський їздить й то: коли бере, то не бере.

Голова Краснолуцької громади Віктор Романенко каже: взимку рух транспорту, на цій дорозі, ускладниться.

Віктор Романенко, Краснолуцької сільської ОТГ

- Найбільша проблема сіл, які розташовані по трасі - це відсутність транзитного руху. А якщо дорога не використовується повною мірою, то транзитний рух обмежений і підприємцям стало невигідно тримати тут магазини. Для людей це була велика проблема. Тому що навіть продукти харчування було проблемно доставити. Особливо у зимовий період. Ми звернулися до президента з листом, щоб допомогли нам відремонтувати цю дорогу. Перенаправили до агенції місцевих доріг.  

Коли почнуть ремонтувати дорогу  Терни - Липова Долина - Гадяч, в «Агентстві місцевих доріг Полтавської області» сказати не змогли. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію