У Полтаві на дорогах і вулицях стає безпечніше

Нині там замінюють транспортні і пішохідні світлофори на новіші моделі. Роблять це спеціалісти комунального підприємства «Міськсвітло». Вони стверджують: нововведення дозволить водіям та пішоходам почувати себе впевненіше та сприятиме зменшенню дорожньо-транспортних пригод. За ходом цих робіт спостерігала наша знімальна група.

Нові світлофори обладнані голосовими командами або цифровим відліком часу і звуком метроному. 

Це дуже зручно і додає безпечності, стверджує директор комунального підприємства «Міськсвітло» Роман Кикоть.

Роман Кикоть, директор комунального підприємства «Міськсвітло»

- Для пішоходів перевага – це відлік часу. Тобто, пішохід заздалегідь бачить скільки у нього залишається часу для того, щоб перейти, або не перейти пішохідне перехрестя. 

У Полтаві проживає понад 400 незрячих людей. Віднині їхні інтереси теж враховані. Адже 14 пішохідних переходів працюють із голосовими командами.

Олексій Прокопенко, керівник Полтавської обласної організації Українського товариства сліпих

- Лише один світлофор у Полтаві був із цими трьома командами на вулиці Фурманова, де підприємство сліпих знаходиться. А потім уже поставили в інших місцях. Цей світлофор дозволятиме не тільки сліпим впевнено переходити дорогу, а й іншим людям. 

Роман Кикоть каже: у Полтаві 64 перехрестя. На 45 з них старі лампові сфітлофори уже замінили на світлодіодні із LED-освітленням. Вони яскравіші, надійніші та більш економіні. Найближчим часом, за словами керівника «Міськсвітла», у Полтаві обладнають централізовану систему спостереження за світлофорами.

Роман Кикоть, директор комунального підприємства «Міськсвітло»

- Щоб мій оператор бачив в он-лайн-режимі, в реальному часі працює світлофор, є у ньому якісь неполадки, або несправності.

Роботи з удосконалення безпечності на вулицях міста, стверджують у «Міськсвітлі», проводитимуться і надалі.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію