Фермери Полтавщини протестують проти продажу землі

Сьогодні впродовж дня вони тричі перекривали трасу Київ -Харків - Довжанський. Їхня акція проходила біля села Мар’янівка Великобагачанського району. Подробиці знає Анатолій Васевич.

Із прапорами й написами «Ні - продажу землі», «Ні - продажу України» фермери збиралися неподалік траси. Потім вилаштовувалися у колону і йшли по пішохідному переходу колом. Так тричі по 15 хвилин через певні проміжки часу. Натомість на дорозі вилаштовувалася довжелезна черга із автівок. Пропускали тільки автомобілі «швидкої», легковик із маленькою дитиною та військову техніку. 

Протестувальники спілкувалися між собою та з водіями, висловлювали власні побоювання з приводу можливого запровадження в Україні ринку продажу землі.

Микола Москалець, голова асоціації фермерів Хорольського району

- За ці три місяці наших звернень до влади ми жодного разу не почули, яке буде майбутнє нашого фермерства, яке буде майбутнє нашого села, який буде майбутній наш розвиток.Нашу землю створити товаром – це не вихід із положення.

Володимир Гарасюта, фермер, ФГ «Мрія» Шишацького району

- У нашому районі дуже багато покинутих сіл, де взагалі не має будинків, ні приміщень, які раніше були. Ферми розбиваються, люди взагалі залишаються без роботи, на межі виживання. 

Людмила Безніс, головний бухгалтер СФГ «Долина» Лубенського району

- Крім землі – нашого багатства, в Україні вже не залишилося нічого. Коли захоплять нашу землю транснаціональні корпорації – вони працюватимуть на свої держави. Села в Україні не буде.

Дехто із протестувальників не заперечував, що земля в Україні рано чи пізно має стати товаром. Але, кажуть, процес має бути повільнішим і більш виваженим.

Володимир Гарасюта, фермер, ФГ «Мрія» Шишацького району

- Я згоден, що земля має стати товаром. Але не в такий спосіб. У наших дітей, внуків, правнуків не буде нічого, бо цю землю скуплять іноземці. 

Микола Москалець, голова асоціації фермерів Хорольського району

- Щоб повертатися до ринку землі треба створити рівні умови для розвитку фермерства, одноосібництва, для вільної праці людей на нашій землі. Щоб на полицях наших магазинів була наша екологічно чиста продукція.

Загалом в акції протесту взяло участь близько сотні фермерів із десяти районів Полтавщини. Порядок забезпечували працівники Нацполіції.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію