Спалах кору

Днями у шести студентів медичної академії виявили кір. Нині хворі перебувають у Полтавській обласній клінічній інфекційній лікарні, а навчальний заклад - закритий на карантин до сьомого січня включно.

За даними Центру громадського здоров'я МОЗ України, лише у період з  31 жовтня до 6 листопада в Україні на кір захворіли 65 людей. Що ж до Полтавщини, у 2019-му станом на 7 листопада, у області зафіксовано 410 випадків захворювання на кір - 300 у дорослих, 110 у дітей.

Найбільша небезпека кору, додають лікарі - ускладнення, які можуть призвести навіть до смерті. Єдиний спосіб запобігання хвороби - вакцинація, адже вірус кору  надзвичано швидко поширюється повітряно-крапельним шляхом, а перші симптоми  - не відрізниш від звичайної застуди. 

Людмила Калініченко, лікар-інфекціоніст

- Коли у людини підвищена температура, сльозоточивість, світлобоязнь, «гавкаючий» кашель, найкращий спосіб – звернутись за допомогою до сімейного лікаря. При цьому не відвідувати поліклініку, а телефоном розповісти ретельно всі ознаки захворювання, щоб лікар міг прийти до нього і визначитись із захворюванням і станом хворого.  

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію