У Києві пройшов конгрес молодих родин

Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Студентська республіка» за підтримки Міністерства молоді та спорту провели захід. Під час останнього експерти допомагали розібратися з проблемами сучасної родини. На конгрес приїхали люди з усієї України. Із спеціалістами розібрали такі питання, як соціальні виклики, подолання дискримінації, сексизму та сімейна проблематика родин учасників ООС. Деталі – далі у сюжеті нашого спеціального кореспондента з Києва. 

Голова Всеукраїнської молодіжної громадської організації Павло Вікнянський каже: присутній негатив у родинних стосунках має вплив на всі сфери соціального та економічного життя держави. До таких відносить: сімейне насильство, безвідповідальне батьківство та всі деструктивні конфлікти. Вони найчастіше призводять до руйнування родин. Навчити жити в умовах любові, діалогу та взаєморозуміння – основне завдання конгресу. 

Павло Вікнянський, голова ВМГО «Студентська республіка» 

- Це дискусія про сучасну родину. Про те, як людині бути щасливою в парі або не в парі. При цьому бути гармонійно розвинутою і при цьому, підкреслюю, вільною особистістю. 

Учасники конгресу – активісти з різних регіонів України. Олег Слизько – лідер республіканського руху Полтавщини. Він розповів у проєкті  «За збереження родини» вже більше 10 років. Каже: за цей час провів не одну ознайомчу зустріч з молодими родинами. 

Олег Слизько, учасник « Конгресу молодих родин»

- Фактично людина починає формуватися з родини. І, як і полити рослину на стадії, її пробудження – це фактично притаманно і для нас людей. Людина зростає у сім'ї, ходить до садочку, до школи і потім на роботу. Тому сьогодні  тема сім'ї – суспільна. Вона стосується усіх нас. Тому надзвичайно важливо говорити відверто про все, що відбувається довкола сучасної родини. 

Зі слів організаторів цього проєкту, значну увагу зараз треба зосередити на ситуації, що складається в сім'ях учасників бойових дій, вимушених переселенців та осіб постраждалих від війни на Сході України. Вони зазначають: статистика розлучень в таких родинах є високою. Тут, зокрема, дискутували і на відповідну тему. Слухала поради від експертів Вікторія Ємця. Вона активістка з Донеччини. Каже: перейнятті знання у сфері сімейної психології, повезе до дому. Там вже на регіональних форумах буде вчити, як вміти  налагодити сімейні відносини.

Вікторія Ємець, учасниця «Конгресу молодих родин»

- Тема сім'ї взагалі складна. Я зробила багато висновків. По-перше, для себе так як мені 21 і скоро на мене чекає формування власної сім'ї. І ще я працюю з молоддю. Для них також актуальна ця тема.

Про проблеми сучасної родини тут говорять експерти в сфері сімейної психології. Вони читають лекції та навчають спеціальним психологічним технікам та методикам. На питання, як в умовах сучасності зберегти цінності інституту сім'ї, відповіла доктор психологічних наук Галина Бевз. 

Галина Бевз, доктор психологічних наук

- Говорити. Говорити між собою. Дискутувати. Не боятися критики. Не боятися чесних розмов та шукати більше тих речей, які з'єднують. Шукати те, що дає наснагу та інтерес. Зараз є багато можливостей аби пробудити інтерес один до одного через спільне проведення часу. 

Під час роботи у рамках Конгресу молодих родин були обговорені питання щодо родинної культури, рівності, здорового способу життя, психологічного комфорту та саморелізації. А вже за підсумками дискусії, експерти нададуть свої пропозиції  до державних інститутів щодо впровадження нових законодавчих ініціатив. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію