В Україні можуть дозволити подвійне громадянство: деталі

У Державній міграційній службі можуть дозволити громадянам мати два паспорти. Але "єдине громадянство" залишиться закріпленим у Конституції України.

Про зміни в законодавстві в інтерв’ю "Європейській правді" розповів голова ДМС Максим Соколюк.

"Ми й далі будемо сприймати таких людей як громадян лише України, не зважаючи на те, чи мають вони також паспорт іншої держави",– зазначив Соколюк.

За його словами, зміна полягатиме в тому, що Україна не вимагатиме виходу з іншого громадянства для отримання українського паспорта. При цьому діятимуть певні обмеження щодо країн міграційного ризику, Росії зокрема. Подвійне громадянство – це до певної міри програма імміграції в Україну. Але гасел "Приїжджайте!" недостатньо. Потрібна економічна програма, яка б їх заохочувала це зробити, додав голова ДМС.

Президент Володимир Зеленський подав на розгляд Верховної Ради законопроєкт, який спростить надання громадянства людям, що воювали на Донбасі чи хочуть втекти з Росії. Також президент зареєстрував у парламенті законопроєкт про децентралізацію. У ньому пропонують змінити окремі положення Конституції України щодо адміністративно-територіального устрою. В Україні можуть з’явитися такі одиниці: громада, округ, область, Автономна Республіка Крим.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію