ЄС запускає проєкт для розвитку системи громадського здоров'я і безпеки крові в Україні

12 грудня 2019 року в Україні стартував новий проєкт ЄС “Надання підтримки Україні в розвитку сучасної системи громадського здоров’я”. Проєкт надаватиме підтримку Уряду в реалізації реформи громадського здоров’я в рамках зобов’язань відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Про це повідомляє пресслужба Центру громадського здоров’я МОЗ України.

“Україна залишається однією з країн з короткою тривалістю життя в Європі та високим рівнем захворюваності. Формування сучасної європейської системи громадського здоров’я, зосередженої на профілактиці та покращенні здоров’я громадян, є ключовим завданням та нашим абсолютним пріоритетом. За підтримки ЄС будуть запроваджені найкращі міжнародні практики, оновлено законодавство та закріплено сучасний підхід до громадського здоров’я  в українських реаліях. Ми сподіваємося, що проєкт покращить управління в сфері охорони здоров’я та допоможе у створенні ефективної системи громадського здоров’я, де всі актори рухаються до спільної мети: надати якісні послуги в сфері громадського здоров’я всім українцям”, –сказала представниця з питань охорони здоров’я та соціальної політики, Вірджинія Дамбраускайте, Представництво ЄС в Україні.

Довідково. Глава 22 Угоди про асоціацію між Україною та ЄС передбачає гармонізацію українського законодавства та практик в сфері охорони здоров’я зі стандартами ЄС, зокрема це стосується профілактики інфекційних захворювань, системи безпеки крові та боротьби з тютюнопалінням. Глава 22 також передбачає розширення співробітництва щодо реформування охорони здоров’я.

Проєкт ЄС “Надання Україні підтримки в розвитку сучасної системи громадського здоров’я” реалізується компанією GFA Consulting Group GmbH (GFA) у консорціумі з Інститутом охорони здоров’я і соціального забезпечення Фінляндії (THL). Проєкт триватиме з 2019 до 2022 року. Бюджет проєкту складає близько 3 млн євро. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію