Печуть пряники, щоб придбати подарунки для дітей хворих на туберкульоз, онкологію та неврологічні розлади

Волонтери ценру «Благо»,  що у Полтаві виготовили майже дві тисячі пряників, які продають у церквах міста. На отримані гроші купують подарунки до Дня Святого Миколая для тяжкохворих дітей. Координатор волонтерського центру - священник Миколай Довганич каже: таку ініціативу реалізовують п'ятий рік поспіль. Подробиці дивіться далі. 

Волонтери центру «Благо» розмальовують та пакують «пряники-миколайчики».

протоієрей Миколай Довганич, ключар Свято-Макарівського кафедрального собору Полтави 

- Так як Святий Миколай робив добрі справи людям, так і тут: на честь нього виготовляються ці пряники, потім вони реалізуються у храмах нашого міста. І далі всі ці кошти витрачаються на подарунки хворим дітям у дитячих відділеннях – це тубдиспансер, це дев’яте відділення психлікарні й діти онковідділення дитячої міської лікарні, яка знаходиться у мікрорайоні Левада. 

Священик Миколай Довганич розповідає: діти отримають подарунки до Дня Святого Миколая. Самі пряники почали пекти два тижні тому. На цих фото – процес випікання. Всього спекли майже дві тисячі штук. Половину з них виготовили п’ятого грудня, каже священик.

протоієрей Миколай Довганич, ключар Свято-Макарівського кафедрального собору Полтави 

- Ми спекли близько 900 пряників й їх повідвозили до храмів. Виявилося так, що їх настільки швидко розкупили люди.

Карина Очкань, волонтерка центру «Благо»

- З одинадцяти ранку до восьми вечора розмальовували минулого разу. Я до цього долучилася, щоб допомогти діткам, щоб у них були подарунки на це свято. 

Інна Довганич, волонтерка центру «Благо»

- Основна мета – це об’єднання волонтерів та людей, які купують ці пряники й вносять свою пожертву в добру справу. 

Інна Довганич каже: пряники виготовляють близько двадцяти п'яти волонтерів. Одна з них ‒ Лариса Хмурчик.

Лариса Хмурчик, волонтерка центру «Благо»

- Зараз піст, й тому одним із моментів, важливих для нас, було, щоб пряники дійсно були пісними. Щоб прихожани храму могли їх купувати й спокійно їсти. А пряники випікають із звичайних продуктів: мед, борошно, цукор, какао і спеції.

Інна Довганич, волонтерка центру «Благо»

- Пряники випікалися у проскурні нашої епархії. Так як вдома такий обсяг пряників дуже тяжко виготовити, а там є всі можливості, щоб зібралося багато людей й можна було за короткий час зробити велику партію печива.

Священик Миколай Довганич розповів: до 15-го грудня волонтери передадуть пряники Вознесенській та Андріївській церквам. Також храмам Різдва Пресвятої Богородиці та Іоана Воїна, Свято-Макарівському кафедральному собору та Хрестовоздвиженському й Горбанівському монастирям.

Стрічка новин