В Опішнянській ОТГ трирічну програму соціально-економічного розвитку виконали за рік

Нині усі населені пункти, що входять до складу громади, активно розвиваються. У чому секрет успіху - з’ясовувала наша знімальна група. Вона була учасником прес-туру «Розвиток громади в умовах децентралізації, створення комфортних умов для мешканців громади», організованого Полтавським регіональним відділенням Асоціації міст України у рамках проєкту «Пульс».

Опішнянській об'єднаній територіальній громаді у грудні виповнився рік. Її створили завдяки об'єднанню двох рад - Опішнянської селищної та Малобудищанської сільської з центром в Опішні. До складу ОТГ увійшло 11 населених пунктів, у яких проживає понад шість тисяч осіб. Голова селищної ради Микола Різник каже: сьогодні почали будувати те, чого не могли дозволити собі останні двадцять років.

Микола Різник, голова селищної ради Опішнянської ОТГ

- Це те, що ми почали ремонтувати дороги, садочки, школи. Це те, що ми повноваження забрали на себе. І нам не треба їздити у район за поклонами і вирішувати, що робити з нашою громадою.

Борис Дядечко, в.о. старости Опішнянської селищної ради

- На благоустрій до об’єднання ми могли використати максимум 360-400 тисяч гривень. На даний момент на благоустрій об’єктів соціальної сфери уже виділено близько 3 мільйонів гривень.

Борис Дядечко раніше очолював Малобудищанську сільську раду. Каже: спочатку люди боялися об'єднання і не йшли на цей крок. Зараз же побачили конкретні результати і більше, за його словами, не сумніваються у правильності прийнятого рішення. В ОТГ по-господарському підходять до вирішення усіх питань. Приміром, зламаний грейдер не стали здавати на металобрухт, а відремонтували, зекономивши чималі кошти.

Микола Різник, голова селищної ради Опішнянської ОТГ

- Дуже незамінна була річ влітку. Тому що грейдерування вуличок, щебінь. Взимку ним будемо чистити сніг. Він працює. Новий такий коштує близько 2,5 мільйонів. Ми вклали 300 тисяч і він у нас є.

Ще у парку техніки об'єднаної громади є кілька вантажівок, екскаватор, пару тракторів. Згодом мають придбати сміттєвоз із відвалом. Все це допомагає підтримувати належний порядок у громаді.

Сергій Міченко, працівник Опішнянської селищної ради

- Прибираємо, косимо влітку, оприскуємо їздимо. Практично трактор не стоїть у нас. За скільки років у нас такого не було – усе приводиться до ладу, усе викошується, усе робиться.

В ОТГ запланували Програму соціально-економічного розвитку на 2020-23 роки. Але її вже виконали за рік. Голова селищної ради Микола Різник переконує: все це завдяки професійній команді, яка вдало генерує ідеї. Зокрема, зусиллями спіробітників інвестиційного відділу додатково вдалося залучити 2,5 мільйона гривень.

Микола Різник, голова селищної ради Опішнянської ОТГ

- Шукають гранти, шукають співфінансування, обласні програми, державні програми, екологічні ініціативи – все-все-все, що можна залучити в громаду. Я всім раджу робити цей інвестиційний відділ, який оправдовує себе на всі 100 відсотків.

Чимало проектів в Опішнянській об'єднаній територіальній громаді планують реалізувати наступного року.

Микола Різник, голова селищної ради Опішнянської ОТГ

- Провести наступного року термомодернізацію максимальної кількості соціальних закладів. Для чого? Для того, щоб економити кошти на енергоресурси. Так само ми хочемо зробити центральну частину селища, зробити реконструкцію центрального парку, провести освітлення. Зараз ми будуємо нові плани. І я думаю, ми їх реалізуємо.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію