Діти з Хорольського НВК – переможці олімпіад

Щоб розбудовувати Україну в майбутньому. Так пояснюють своє прагнення до навчання учні з Хорольського навчально-виховного комплексу, що на Полтавщині. Насамперед школярі прагнуть досконало володіти українською мовою. Мовляв: не знати її зараз соромно. Вчителі таке масове захоплення пов'язують з політичною ситуацією в Україні. Цьогоріч деякі учні цього освітнього закладу здобули по дві, три, а то й чотири призові місця у районних олімпіадах та МАНах. 

Учениця 9 класу Хорольського навчально-виховного комплексу цього року участь брала в трьох олімпіадах. Дівчинка стала абсолютною переможницею з англійської та географії. З української мови та в конкурсі імені Петра Яцика школярка посіла другі місця. Розповідає: такі конкурси – це лише «сходинка» до майбутнього успіху. Зізнається: готувалася сумлінно. За словами Тетяни, її вчитися не змушує ніхто. Інтерес, особливо до рідної мови, у школярки виник кілька років тому. Мовляв: на неї так вплинули події на Сході України.

Тетяна Третяк, учениця 9 класу Хорольського НВК

- Я вважаю, що молодь повинна вивчати українську мову. Тоді наша рідна Україна буде процвітати, щоб вона стала відомою та корисною для молоді, щоб вона зазнала гарного статусу серед країн усього світу й молодь залишалася тут, розбудовувала її.

А це – учениця того ж самого 9 класу Альбіна Козлова. Школярка цього року теж змагалася за першість у знаннях. Результат – друге й третє місце з біології та технологій. Крім цього, дівчина написала наукову роботу з англійської мови. Посіла друге місце. Тема дослідження, на думку Альбіни, найбільше цікавить молодь сьогодні в англійській мові – скорочення в коротких текстових повідомленнях. Вони, за словами дівчинки, раніше не використовувалися так часто. Зараз ці питання вивчають і відомі мовознавці. Тему Альбіна обирала сама. Вчитель Ірина Кіріченко допомогла правильно визначити питання, які ще недостатньо розкриті та вивчені. 

Альбіна Козлова, учениця 9 класу Хорольського НВК

- Я вважаю, що англійська мова є дуже корисною для нас, вона набирає популярності і в Україні, і закордоном. Вона є основною мовою і, я вважаю, що кожен повинен її знати, хоча б на базовому рівні, щоб уміти спілкуватися з іншими людьми.

Абсолютна переможниця в районному конкурсі імені Петра Яцика – шестикласниця Софія Гогідзе. Вона ж – володарка й третього місця з математики. Утім, головне бажання школярки – таке, як і в старших дітей цього освітнього закладу. 

Софія Гогідзе, учениця 6 класу Хорольського НВК

- Щоб люди жили в Україні, вона розбудовувалася, щоб люди говорили українською мовою, щоб люди краще ставилися до української мови, більш любили її і говорили нею.

Одинадцятикласниця Вікторія Горб рідною мовою захоплюється з дитинства. Зізнається: можливо, таке ставленя до української у неї від педагога. Утім, розповідає школярка, майбутнє своє хоче пов'язати саме з філологією. Цьогоріч вона здобула третє з олімпіади та друге місце в конкурсі імені Петра Яцика. 

Вікторія Горб, учениця 11 класу Хорольського НВК

- Так як я свідома громадянка своєї країни, я вважаю, що кожен із нас повинен вивчати свою мову, бо це – запорука єдності. Планую жити в Україні та працювати на її користь.

Вчителі, в свою чергу, переконують: таке прагнення до навчань у дітей з'явилося не так давно. Найпопулярніший предмет – українська мова. Мовляв: не знати її – соромно.

Світлана Моршна, вчитель української мови та літератури вищої категорії

- Усі діти мають таланти і, я вважаю, що кожна дитина має талант говорити, спілкуватися, любити й вчити українську мову. Мабуть тому, ми щороку посідаємо призові місця в олімпіадах, МАНах, різних мовних конкурсах.

Світлана Бондаренко, заст. директора з навчально-виховної роботи Хорольського НВК

- Наших учнів цікавить майбутня доля нашої країни. Я впевнена в тому, що їхні знання знадобляться у майбутньому і, можливо, все таки це невеликий крок, перша сходинка до покращення майбутнього нашої держави.

Усі діти планують продовжувати свої дослідження у Малій академії наук і далі. А в олімпіадах наступного року теж спробують свої сили. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію