В Краєзнавчому музеї працює виставка з історії автомотоспорту на Полтавщині

«На крутих віражах долі». Кращі досягнення краян-спортсменів, їх автотранспорт, екіпірування та нагороди. Все це зібрали у залі Краєзнавчого музею. Як розвивався та зароджувався автомотоспорт?

Одними із найсильніших в Україні у 1980-х роках були картингісти спортивно-технічого клубу «Лтава». Вони неодноразово підтверджували свій високий рівень на обласних та всесоюзних змаганнях. У 1985-1988 збірна України, що складалася переважно зі спортсменів «Лтави», стала чемпіонами СРСР. Крім цього, команда «Лтава» із сідвею також ставала багаторазовим чемпіоном, призером України та дворазовим чемпіоном СРСР. І про все це можна дізнатися у Краєзнавчому музеї. 

Олеся Васецька, ст. співробітник Полтавського Краєзнавчого музею ім. В.Кричевського

- Виставка «На крутих віражах долі» з історією автомотоспорту формувалася впродовж тривалого часу. Близько пів року, а може й рік. Матеріали ми збирали на території всієї Полтавщини, дуже багато приїздило тренерів з інших населених пунктів і привозили експонати.

На виставці представлені унікальні експонати, світлини відомих спортсменів, мотобольних команд «Вимпел», «Нива», «Колос», «Дружба». Є і спортивні нагороди, екіпірування та технічні засоби як з фондових колекцій, так і з приватних збірок. 

Ганна Барська, завідуюча науково-дослідним сектором експозиційного відділу 

- Маємо надію, виставка існуватиме близько 2 місяців. Збирали їх близько року, Олеся Миколаївна Васецька провела велику науково-збиральницьку роботу.

На сьогодні мотокрос, мотобол, картинг та інші види автоспорту розвиваються виключно завдяки спонсорам та ентузіастам. 

Андрій Приходько, голова Полтавської обласної федерації автоспорту

- На жаль, не дивлячись на ті проблеми, які наразі існують, автоспорт хоч і розвивається повільно, але вже ж розивається. І ми робимо його доступнішими та популяризуємо краще, ніж це було раніше.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію