Дорога майже готова

Сьогодні, 13 грудня, голова Полтавської облдержадміністрації Олег Синєгубов та секретар Полтавської міськради Олександр Шамота проінспектували завершення ремонту ділянки автодороги «Київ-Харків» у межах Полтави. Там з вулиці Кагамлика до виїзду з Полтави в напрямку Харкова дорожники укладають фінальний шар асфальтобетону. Обіцяють: ділянка буде відкрита через тиждень.

Це – ділянка дороги від перехрестя з вулиці Кагамлика до виїзду з Полтави в напрямку Харкова. Наразі автодорожники тут розпочали укладати фінальний шар асфальтобетону. За словами секретаря Полтавської міської ради Олександра Шамоти, на умовах співфінансування з міського та обласного бюджетів це питання вдалося довести до фіналу. Останній транш місто перерахувало агентству нацдоріг буквально минулого тижня. Голова Полтавської ОДА Олег Синєгубов каже - наприкінці наступного тижня роботи на цій ділянці планують завершити.

Олег Синєгубов, голова Полтавської ОДА

- Щоб добудувати цю ділянку, в нас залишиться лише ділянка від Полтави на Київ. Ми плануємо ці роботи розпочати на весні 2020 року. Для цього ми теж заклали відповідні кошти у бюджет Полтавської області. За умов співфінансування, я гадаю, що ми це зробимо.

Утім Олександр Шамота зазначив, що фінансувати магістраль державного значення тільки з міського та обласного бюджету несправедливо, тому будуть звертатися і до Кабінету Міністрів України, аби надали фінансову допомогу. Зізнається: лише місцевими силами дуже складно вирішити це питання у відповідний термін. Олександр Шамота розповідає: добре, що обидві сторони розуміють, що це дійсно об'єкт спільного фінансування. 

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Це – «артерія», яка веде на Схід, «артерія», яка веде через місто Полтава. 80% руху транспорту, який є зараз по цій трасі, це багатовантажний транспорт, транзитний транспорт, який проходить через Полтаву. Відповідно, держава повинна допомогти в цьому випадку, для того, щоб ми могли запустити цей відрізок.

За словами секретаря міськради: цю проблему почали вирішувати ще минулого року. І наразі вже є дві готові ділянки. Одна ця, інша від вулиці Європейської до Серьогіна. За словами директора Агенства місцевих доріг Полтавської області Олексія Басана, працювати у цей погодній режим вони можуть. Говорить: температура укладки асфальту – 170-180 градусів.

Олексій Басан, директор Агентства місцевих доріг Полтавської обл.

- Є спеціальні просадки, які розширюють температу укладання, дозволяють працювати у цей температурний режим. На сьогодні 1-2 градуси, трішки похолодало. Сьогодні завершуємо основні роботи, думаю, завтра-післязавтра закінчаться маленькі з'їзди.

Загалом кошторис ремонту автодороги «Київ-Харків» у межах Полтави складає близько 200 мільйонів гривень. 90 вже використали. Ще 110 мільйонів обласна та міська ради забюджетують на наступний рік. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію