Перспективи академічної й університетської науки

Їх обговорили у стінах Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка». Провідні науковці країни зібралися на XІІ Міжнародну науково-практичну конференцію «Академічна й університетська наука: результати та перспективи». Присвячена вона 90-річчю навчального закладу та підсумкам спільної наукової діяльності.

XІІ Міжнародна науково-практична конференція «Академічна й університетська наука: результати та перспективи» офіційно відкрита.

Учасниками стали 16 наукових установ Національної академії наук України та 11 закладів вищої освіти, зокрема, Національного університету «Запорізька політехніка», Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут», Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Участь у обговоренні візьме близько 40 науковців із наукових установ та університетів-партнерів.

Ректор Національного університету «Полтавська політехніка ім.Ю.Кондратюка» Володимир Онищенко, зазначив: приємним є факт, що між нашим університетом та Національною академією наук України підписана угода про освітнє та науково-технічне співробітництво. 

Володимир Онищенко, ректор Національного університету «Полтавська політехніка ім.Ю.Кондратюка»

- У 2007 році вчена рада університету, на той момент технічого університету, отримала велику честь стосовно підписання угоди стосовно науково-технічого співробітництва з національною академією наук України.

Серед почесних гостей конференції: професор, академік НАН України, перший віце-президент Національної академії наук України, голова Наглядової ради Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Антон Наумовець, професор, член-кореспондент НАН України, академік НАПН України, директор Інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору, член Наглядової ради Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Станіслав Довгий.

Станіслав Довгий, президент МАН України, академік НАН України

- Я хочу передати сердечне вітання учасника конференції від нашого президента Б. Патона. У середу у нас було засідання президії, ми там сказали, що їдемо на цю конференцію, Борис Євгенович передавав велике вітання, побажав успішної роботи конференції. Гарного настрою та дожити до його років.

Цього року конференцію присвятили відзначенню 90-річчя університету. 

Сергій Бєліков, професор, ректор Національного університету «Запорізька політехніка»

- 15 років тому я мав честь очолювати комісію Міністерства освіти і науки України з акредитації вашого навчального закладу. І тоді я мав честь підписати висновки комісії, і хочу привітати вас з тим, що на той час ви відповідали високим стандартам освіти нашої держави.  А за ці роки ви лише здобули нові і нові досягнення.

Антон Наумовець, перший віце-президент НАН України

- Раз на рік ми зустрічаємося і з задоволенням відзначаємо, як міцніє не лише учбовий потенціал вашого університету, але і науковий.

Теми, які роглядали, - питання фундаментальних та прикладних досліджень в галузі природничих наук, економіки, екології, техніки і технологій, культури та мистецтва, фізичної культури та спорту. 

Під час засідання презентовано результати спільних наукових досліджень учених Національної академії наук України та Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка», окреслено перспективи розвитку академічної та університетської науки, підготовки фахівців і наукових кадрів. 

Стрічка новин