Сьогодні зачитали обвинувачення підозрюваному в стілянині в центрі Полтави

Колишнього терапевта Віктора Малого обвинувачують у замаху на вбивство охоронця кафе «Ботанік» Миколу Сусла. Подія сталася шостого серпня. Потерпілому двічі вистрелили в голову. Через травми Микола Сусла отримав інвалідність. Чи визнає обвинувачення підсудний, колишній медик Віктор Малий, дивіться у наступному сюжеті.

На початку засідання адвокат Галина Марченко звернулася до суду з проханням долучити до справи висновки медико-соціальної експертизи щодо фізичного стану потерпілого Миколи Сусла. 

Галина Марченко,адвокат потерпілих  

- Просимо залучити до матеріалів кримінального провадження довідку про інвалідність. Також надана довідка про ступінь втрати професійної працездатності.

Світлана Кільчевська, сестра потерпілого

- Комісія відбулася 6 грудня. Призначили йому першу групу інвалідності – непрацездатний сто відсотків.

Колегія суддів приєднала документи до провадження. Потім прокурор Григорій Гринь зачитав обвинувачення підсудному Віктору Малому. Прокурор каже: для підсудного передбачена відповідальність – до 15-ти років позбавлення волі або довічне ув’язнення. Малого обвинувачують за трьома статтями.

Григорій Гринь, прокурор 

- Умисне вбивство у зв’язку з виконанням особою службового обов’язку. Придбання та зберігання бойових припасів без передбаченого законом дозволу. Придбання та зберігання вибухових речовин. Та підроблення офіційного документу.

Віктор Малий, підсудний 

- Шановний суд, шановний прокурор, я свою вину повністю не визнаю по жодному обвинуваченню. Своєї вини не визнаю.

Адвокат потерпілих Галина Марченко зачитала підсудному цивільний позов щодо грошової компенсації. 

Галина Марченко, адвокат потерпілих 

- Моя клієнтка, Сусла Раїса Яківна, є інвалідом другої групи. Її син, Сусла Микола Євгенович, він був єдиною людиною, яка утримувала свою матір. Ми просимо стягнути з Малого Віктора Григоровича на користь Сусли Раїси Яківни 99 тисяч гривень витрат, понесенених на лікування. Один мільйон гривень моральної шкоди. А також стягнути із Малого Віктора щомісячне відшкодування на підтримання життєзабезпечення сина у розмірі 20 тисяч гривень щомісячно.

Суддя: - Ви цивільний позов визнаєте, чи ні? 

 Малий: - Ні, шановний суд, не визнаю.

Олександр Рябоконь, адвокат підозрюваного 

- Згідно позиції самого обвинуваченого, він не винен. Він знаходиться тут за обвинуваченням необґрунтованим. То це, відповідно, впливає на право потерпілих звернутися до дійсно винної людини й компенсувати завдану шкоду.

Мати потерпілого Раїса Сусла каже: її син нині перебуває у Кобеляцькій райлікарні. Жінка пояснює суду мотиви свого цивільного позову.

Раїса Сусла, мати потерпілого 

- Ліки нам дуже важко доставалися. Я вже весь Світлогорськ обходила, щоб позичити гроші на лікування. У тиждень ми 700 гривень витрачаємо лише на те, щоб привезти йому харчі. Годують його шприцом. Дихає він через трубку – апарати підключені. Дуже важко все це переоносити у такому віці. А чим я все це буду віддавати – ці гроші, які позичила…. Вже весь Світлогорськ обходила. Попродала все, що можна було з дому позбувати.

Колегія суддів відклала розгляд справи на 28-ме січня. Нагадаємо, подія сталася шостого серпня біля кафе «Ботанік» по вулиці Небесної Сотні, що у Полтаві. Тоді чоловік дістав із сумки пістолет й двічі вистрелив в охоронця кафе, 40-річного Миколу Сусла. Наступного дня поліція затримала Віктора Малого. Йому 63 роки. Восьмого серпня Малому обради запобіжний захід - тримання під вартою. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію