Закон про особливий статус Донбасу буде діяти ще один рік

Сьогодні Верховна Рада України проголосувала за його продовження. Відбулося голосування під час позачергового засідання Парламенту. Проєкт закону підтримала конституційна більшість – 320 парламентарів. Що передбачає ініціатива продовжити дію документу про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу, дізнавалася наша кореспондентка з Києва. 

У кінці 2019 року припиняє дію Закон України про особливий статус Донбасу. Він набув чинності 18 жовтня 2014. Тоді його впроваджували на 3 роки. Потім ще на рік. Сьогодні вже Парламент нового скликання тисне кнопки за його продовження. 

Проєкт закону внесення змін до статті першої закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей». Внесли його до Ради голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія та його перший заступник Олександр Корнієнко. Останній заявив: необхідність продовження документу обумовлена рішенням, прийнятим під час нормандської зустрічі.

Олександр Корнієнко, перший заступник голови фракції «Слуга Народу»

- У рамках тих позицій, щодо переговорів на Нормандській зустрічі, ми говорили з президентом, це ще все обговорюється, і ми ще над цим працюємо. Ближче до наступної Нормандської зустрічі ми будемо бачити прогрес по виконанню домовленостей по цій зустрічі. Тоді вже будимо переходити до конкретики.

Загалом «Проти» ухвалення законопроєкту проголосували 18 нардепів фракції «Голос», 1 депутат від «Батьківщини». Утрималися 19 нардепів: 15 з них – від «Батьківщини», по одному – від «Слуги народу» та депутатської групи «Довіра», а також двоє позафракційних. Не голосували 22 парламентарі. Виступаючи перед голосуванням з трибуни, народний депутат від «Євросолідарності» Петро Порошенко пояснив: у фракції «Євросолідарність» є підстави голосувати проти продовження закону про особливий статус Донбасу. Серед них – поява в підписаному у Парижі Нормандською четвіркою комюніке положень щодо «формули Штайнмайєра», непорушення українською делегацією на нормандському саміті питання щодо імплементації Мінських угод, а також нівелювання попередніх напрацювань щодо залучення миротворчих сил, але фракція все одно його підтримала.

Петро Порошенко, народний депутат від «Євросолідарності»

- Путін мріє про відхилення закону про особливий статус Донбасу. А голосування «за» допомагає нашій армії тримати оборону з меншими втратами. Дипломатам – продовжувати збереження коаліції. Ми державники. Ми не змінюємо принципів. Тому голосуємо.

Коментар щодо впровадження законопроекту та про подальші кроки налагоджування ситуації в ОРДЛО дав депутат фракції «Слуга Народу» Олександр Качура.

Олександр Качура, депутат від фракції «Слуга Народу»

- Ми зараз рухаємося у напрямку мирного врегулювання ситуації на Донбасі. Ми продовжили дію закону, який був, і всі ці маленькі політичні кроки Зеленського покликані на те, щоб ми повернули наших полонених. По-друге, вони покликані на те, щоб припинився вогонь на території ООС. По-третє, на побудову нових контрольно-пропускних пунктів. Якщо будуть виконуватися домовленості в наступному році, розробимо новий законопроєкт, в який імплементуємо формулу Штайнмайєра. Але якщо з Російської сторони не будуть виконуватися умови, то ні про який закон мова не йтиме однозначно. Тому що це дорога двохстороння, якщо ми рухаємося, то і до нас повинні рухатися.

Таким чином продовження дії проєкту закону щодо особливого статусу, зі слів нардепів, – це додатковий час на можливість реалізації відповідних законодавчих умов, для мирного врегулювання  на основі принципів і норм міжнародного права та Статуту ООН. Марина Покшіна, Ольга Соломаха, Орест Пона, спеціально для телеканалу «Центральний».

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію