У Полтаві пройшла Всеукраїнська акція «Вбитий за мову»

Напередодні у Полтаві пікетували будівлю обласної поліції. Акцію влаштували через загиблого волонтера Артема Мирошниченка. Нагадаємо, 5 грудня він помер у лікарні в Бахмуті на Донеччині. Його жорстоко побили 29 листопада і він тривалий час перебував у комі. Поліції вдалось встановити особи нападників. Ними виявились два неповнолітні спортсмени, які були напідпитку. Один з них вже раніше судимий за жорстоке побиття. Зараз у справі він проходить, як свідок. Інший - під домашнім арештом.

11 грудня о 19:00 біля Головного управління Національної поліції у Полтавській області зібрались активісти. Це націоналісти, представники Всеукраїнського об'єднання «Свобода» та Всеукраїнської громадської організації «Сокіл». Кількість учасників – майже 50 осіб. 

Юліан Матвійчук, голова Полтавської організації ВО «Свобода»

- Зараз тут є присутні представники Міністерства внутрішніх справ, де ми передамо наші вимоги, котрі донесуть наше бачення.

Серед вимог активістів – кваліфікувати вбивство Артема Мирошниченка як вбивство на ґрунті мовної та національної ворожнечі; закрити Контрольний пункт в'ї́зду-виїзду на московсько-українському кордоні (у зв’язку з тим, що один з убивць зареєстрований на окупованій Росією території).

Георгій Сьомін, керівник Полтавського осередку ВГО «Сокіл»

- Вже за питання мови ми маємо певні втрати. Спочатку через питання мови ми почали втрачати Крим, потім ми втратили Донбас, а тепер, коли ми повернули частину Донбасу, ми втрачаємо людей на мирних просторах.

Акція «Убитий за мову» пройшла й в інших містах України. У Полтаві на неї прийшло 10 представників поліції. Це люди, котрі забезпечували охорону публічного порядку. Керівництва поліції у Полтавській області тут не було. 

Завершилилась акція покладанням квітів та лампадок на ганок управління.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію