Полтава долучилася до Всеукраїнських командно-штабних навчань

Сьогодні в Головному управлінні ДСНС України у Полтавській області в селекторному режимі відбулися Всеукраїнські командно-штабні навчання з питань організації реагування органів управління та сил цивільного захисту на загрози, що можуть виникнути осінньо-зимового періоду. Головна мета навчань, які провів Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, – вдосконалити роботу всіх служб у разі загрози чи виникнення надзвичайних ситуацій.

Рятувальники, дорожники, комунальники, представники профільних департаментів ОДА та правоохоронці вкотре ознайомилися з технологією організації протидії загрозам, що характерні для холодного періоду року. Адже саме в цей час значно зростає кількість надзвичайних ситуацій, зокрема, техногенного та природного характеру. Так моделювалися аварії на теплопостачальних об’єктах та залишення цілих міст без тепла, прориви магістральних трубопроводів, реагування комунальних служб в разі припинення електропостачання, випадки обмороження чи загибелі людей за низьких температур. Не всі регіони готові до таких викликів – йшлося на селекторній. А ще звернули увагу на утримання в належному стані автодоріг та надання допомоги учасникам руху.

Віктор Стеблянко, начальник управління з питань цивільного захисту ОДА

- На Полтавщині ризики, наприклад, як минулого року, коли буквально за 4 години випало 50 см. cнігу, при цьому був потужний вітер, який створював замети і техніка була в наявності, але через те, що швидко випадав сніг, поки машина проїхала в один бік, повертається, і вже не може розгребти ту кількість снігу, яка нападала. Ми залучали й військову техніку, були складнощі, але ми впоралися. Я думаю, зараз всі ці заходи, в тому числі позавчора, які проводив голова ОДА – засідання комісії ТЕБ та НС – присвячені цим питанням, то область готова до таких викликів.

Ще одна проблема, що може постати з початком нового року, пов’язана з припиненням газопостачання з Росії. В зону ризику найпершими потрапляють Харківська, Луганська та Запорізька області.

Віктор Стеблянко, начальник управління з питань цивільного захисту ОДА

- Полтавська область в групу ризику не входить. У нас газопостачання буде стабільним. Ті газопроводи, що прокладені територією області, до них газопостачання надходить з інших джерел.

Також під час наради наголошувалося на накопиченні в достатній кількості резервів, ресурсів та виділенні коштів для оперативної ліквідації будь-якої надзвичайної ситуації.

Стрічка новин