Як надати психічну допомогу людям?

Сьогодні, 12 грудня, у Полтаві відбувся тренінг для лікарів області. Підготували його працівники Центру психічного здоров'я «Полтавської облпсихлікарні». Говорили про проблеми, шляхи вдосконалення та перспективи в охороні психічного здоров'я українців.

Тренінг починається з вітального слова заступника директора Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА Юрія Курилка. Він повідомив: створили Центр психічного здоров'я для роботи з людьми, які опинилися в різних стресових ситуаціях. Не обов'язково це може бути війна, також сюди відносять конфлікти в сім'ях та стан людини після загибелі членів її родини.

Юрій Курилко, заст. дир. Департаменту охорони здоров'я Полтавської ОДА

- Коли загинули молоді люди, згоріли в Одесі, то уявіть, що робиться там у родинах, що робиться з причетними людьми. Яка реакція рятівника, якщо можливо, це перша молода людина, це вперше побачив.

Далі начальниця Центру психічного здоров'я «Полтавської облпсихлікарні» Наталія Супруненко розповідає про проблеми та перспективи у цій сфері. Вона повідомила: зараз у Полтавській області будується мережа спеціалізованих центрів психічного здоров'я на базі медичних закладів регіону. У них, розповідає лікарка: високопрофільна мультибригада буде надавати послуги жителям Полтавщини.

Наталія Супруненко, нач. Центру психічного здоров'я КП «Полтавська облпсихлікарня ПОР»

- Психічне здоров'я – це такий стан благополуччя людини, при якому вона може конкурувати у сучасному суспільстві й відчувати бажану якість життя. Коли людина знаходиться в складній життєвій ситуації, вона сама часто не може знайти вихід і тому, якщо ми будемо задіювати її в процес медико-психо-соціальної реабілітації, коли професійна, високопрофільна бригада одночасно буде займатися проблемами людини, їй буде легше.

Практичний психолог мультидисциплінарної бригади Тетяна Романенко розповідає про досвід роботи у психосоціальній реабілітації учасників АТО та ветеранів війни. Згадує: як почалася війна на Сході, зрозуміло було всім, що вони будуть травмовані не лише фізично, а й духовно. Для цього й були створені спеціальні мультидисциплінарні бригади. 

Тетяна Романенко, практичний психолог мультидисциплінарної бригади

- Ми ввійшли в проєкти міжнародні для того, щоб навчитися, як правильно надавати допомогу ветеранам. Ми працюємо у напрямку, як індивідуальної консультації, так і групові.  Потрібно працювати на соціалізацію, адаптацію ветерана у мирному житті.

У кінці зустрічі обговорили питання, які виникли у лікарів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію