Найбільший у світі будинок надрукували на 3D-принтері в Дубаї

За допомогою 3D-принтера у Дубаї планують збудувати чверть усіх будинків до 2025 року.

Компанія з Бостона Apis Cor збудувала найбільший у світі будинок, надрукований на місці за допомогою 3D-принтера. Це адміністративна будівля, що має два поверхи і призначена для однієї з державних організацій. Будинок друкували 21 день, він сягає 10 метрів заввишки, його площа складає близько 640 метрів квадратних. Для будівництва стін на місце привезли 3D-принтер розміром із автомобіль. Його пересували по майданчику за допомогою крану. Фундамент, дах і вікна робили у традиційний спосіб.

3D-принтер використовував такі матеріали, як пісок, цемент, гіпс тощо. Будівлю розташовано фактично посеред пустелі. Технологія дозволяє надрукувати об'єкт у будь-якому кліматі, головне підібрати потрібну будівельну суміш.

"Клімат у Дубаї дуже суворий, температура й вологість значно змінюються протягом одного дня. Тож матеріали мали бути стабільними навіть за таких умов", – зазначив голова компанії Нікіта Ченюнтай.

Бюджет проєкту не розголошується. Для порівняння, два роки тому Apis Cor презентувала демонстраційний будинок площею 400 квадратних метри, який коштував близько 10 тисяч доларів. Компанія планує реалізувати наступний проєкт у Каліфорнії та Луїзіані в межах програми будівництва доступного житла.

Дубай ухвалив міську стратегію 3D-друку в будівництві, яка передбачає, що до 2025 року кожен четвертий будинок у місті будуватиметься за допомогою 3D-принтера. Вважають, що ця технологія знизить вартість будівництва, витрати людської праці та обсяг будівельних відходів.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію