Відкриття пам’ятного знаку євреям, розстріляним під час Другої світової

В урочищі Пирогова Левада Гребінківського району на Полтавщині відкрили пам’ятний знак євреям, розстріляним під час Другої світової війни. На місці злочину нацистів відбувся жалобний мітинг.

6 квітня та 18 травня 1942 року фашистські окупанти в урочищі Пирогова Левада масово розстрілювали мирних жителів. Усього ж за роки війни у світі було знищено 6 мільйонів євреїв. Півтора мільйона з них – в Україні. У Пироговій Леваді поховано близько 2 тисяч. На місці їх розстрілів, де встановили пам’ятний знак, відбувся жалобний мітинг. У ньому взяли участь місцеві мешканці та представники єврейських громад. 

Йосеф Сегал, головний Равін Полтави

- Цей пам’ятник, який ми сьогодні відкриваємо, - це відзначити це святе місце, згадати про цих святих людей. Але найголовніше, цей пам’ятний знак - це попередження, що не можна більше ніколи, щоб повторилося страшна трагедія.

Валентина Димова, керівниця волонтерського руху ветеранів Пирятинського району

- У колоні йшов мій батько і його брат - молодий брат, ще неодружений. А на возі їхала моя бабуся. І коли бабуся зрозуміла, що це буде смерть, на її очах її дітей знищать. Людський розум не може осягнути такого горя - вона втратила розум прямо там. Найкраща пам’ять - не допустити повторення того, що було.

Право відкрити пам’ятний знак надали учням Пирятинської загальноосвітньої школи №6. На знак пам’яті про трагічні події присутні запалили лампадки, вшанували розстріляних мирних жителів хвилиною мовчання. За єврейською традицією школярі поклали іграшки для невинно убієнних дітей, промовляючи слова «Ніколи більше».

Стрічка новин