Відкриття пам’ятного знаку євреям, розстріляним під час Другої світової

В урочищі Пирогова Левада Гребінківського району на Полтавщині відкрили пам’ятний знак євреям, розстріляним під час Другої світової війни. На місці злочину нацистів відбувся жалобний мітинг.

6 квітня та 18 травня 1942 року фашистські окупанти в урочищі Пирогова Левада масово розстрілювали мирних жителів. Усього ж за роки війни у світі було знищено 6 мільйонів євреїв. Півтора мільйона з них – в Україні. У Пироговій Леваді поховано близько 2 тисяч. На місці їх розстрілів, де встановили пам’ятний знак, відбувся жалобний мітинг. У ньому взяли участь місцеві мешканці та представники єврейських громад. 

Йосеф Сегал, головний Равін Полтави

- Цей пам’ятник, який ми сьогодні відкриваємо, - це відзначити це святе місце, згадати про цих святих людей. Але найголовніше, цей пам’ятний знак - це попередження, що не можна більше ніколи, щоб повторилося страшна трагедія.

Валентина Димова, керівниця волонтерського руху ветеранів Пирятинського району

- У колоні йшов мій батько і його брат - молодий брат, ще неодружений. А на возі їхала моя бабуся. І коли бабуся зрозуміла, що це буде смерть, на її очах її дітей знищать. Людський розум не може осягнути такого горя - вона втратила розум прямо там. Найкраща пам’ять - не допустити повторення того, що було.

Право відкрити пам’ятний знак надали учням Пирятинської загальноосвітньої школи №6. На знак пам’яті про трагічні події присутні запалили лампадки, вшанували розстріляних мирних жителів хвилиною мовчання. За єврейською традицією школярі поклали іграшки для невинно убієнних дітей, промовляючи слова «Ніколи більше».

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію