Аналітики розробили рекомендації щодо створення ОТГ в етноконтактних зонах

В Асоціації сприяння самоорганізації населення рекомендують Міністерству розвитку громад та територій використовувати більш гнучкий підхід до створення Об’єднаних територіальних громад (ОТГ) особливо в етноконтактних зонах.

Про це розповіла заступниця голови Асоціації сприяння самоорганізації населення, керівниця аналітичного центру Олександра Калашнікова під час презентації результатів дослідження “Об’єднання в етноконтаних регіонах: особливості та перспективи”.

“Ми пропонуємо Міністерству розвитку громад та територій гнучко і диференційовано підходити до об’єднання територіальних громад в цих етноконтактних зонах", - зазначила Калашнікова.

За її словами, в таких регіонах України необхідно відходити від принципів спроможності та дозволяти об’єднуватись за іншими критеріями, наприклад за етнічним. Калашнікова розповіла, що аналітики асоціації досліджували етноконтактні райони в 4 областях України і для кожної окремо розробили специфічні рекомендації.

Експерт наголосила, що одночасно із засовуванням гнучких підходів міністерство має посилити комунікації з громадами етнооконтактних регіонів. Зокрема забезпечувати громадські обговорення щодо всіх можливих конфігурацій ОТГ.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію