Українці вважають еміграцію найбільшою загрозою для держави

Українці вважають еміграцію найбільшою загрозою для держави

Про це під час пресконференції в Укрінформі повідомив керівник соціологічної групи «Рейтинг» Олексій Антипович.

“Масовий виїзд українців за кордон — це проблема номер один, яку вважають українці найбільшою загрозою для України. 56 відсотків так вважають. Решта проблем — економічний занепад, зубожіння населення, погіршення здоров'я нації — це все має дещо нижчі показники”, - сказав Антипович.

Він наголосив, що проблема еміграції виникла не сьогодні і була для самих українців номером один ще з 2018 року.

“Якщо є коливання по якихось інших речах - по тому ж економічному занепаду, наприклад, з 2018 по 2019 рік знизилася тривога приблизно на третину, - то масовий виїзд за кордон залишився при своїх показниках. При всіх змінах влади, при всьому, що відбулося в 2019 році, - масовий виїзд за кордон як отримував понад 50 відсотків тривоги чи загрози в оцінках українців, так і отримує”, - наголосив соціолог.

Він повідомив, що нещодавно були презентовані результати соцопитування у 24 обласних центрах, і, згідно з його результатами, третина жителів обласних центрів думали над ідеєю трудової міграції за кордон. Ще 17 відсотків, а це кожен шостий опитаний, сказали, що вони не бачать ніякого майбутнього в Україні, уточнив керівник соціологічної групи «Рейтинг».

Стрічка новин