Підсумки зустрічі «Нормандської четвірки»

Сьогодні вночі в Парижі відбувся саміт «нормандської четвірки». За підсумками дев’ятигодинних перемовин, лідери України, Німеччини, Франції та Російської Федерації погодили комюніке, яке, зокрема, передбачає припинення вогню на Донбасі й обмін полоненими «всіх на всіх». За словами багатьох експертів, саміт перевершив багато очікувань. Уже сам факт таких переговорів після трирічної перерви її учасники називали досягненням. На ньому вперше зустрілися Президенти України Володимир Зеленський та Росії Володимир Путін.

За словами Президента України, два найскладніші питання, які були під час зустрічі, – це вибори та кордон. Зокрема, на переговорах лідерів «Нормандської четвірки» Володимир Зеленський порушував питання необхідності відновлення Україною повного контролю над державним кордоном на Сході. До нього учасники повернуться на наступній зустрічі у Нормандському форматі, що відбудеться через чотири місяці. Глава нашої держави висловив сподівання, що в цьому питанні вдасться знайти вихід. Також під час зустрічі Володимир Зеленський наголошував на необхідності виведення всіх іноземних збройних формувань, військової техніки та роззброєнні незаконних військових формувань в окремих районах Донецької та Луганської областей. Проведення ж місцевих виборів в ОРДЛО можливе виключно у відповідності до законодавства України та стандартів ОБСЄ. За словами президента України, питання виборів на непідконтрольних територіях Донбасу продовжать обговорювати на рівні Тристоронньої контактної групи у Мінську.

Закон «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» може бути продовжений ще на один рік, повідомив Президент України Володимир Зеленський.

Також він окреслив низку принципів, якими Україна не поступиться на шляху до встановлення миру на Сході країни. Це неможливість федералізації, Україна – незалежна, самостійна, демократична держава, вектор розвитку якої завжди обиратиме виключно народ України, наголосив Президент. Глава держави також укотре нагадав про територіальну цілісність та непорушність українських кордонів.

Стрічка новин