Виставка гончарного посуду «Еволюція»

Кераміка – один із найдавніших винаходів людства. Вона є своєрідним літописом не тільки матеріальної, але й духовної історії та культури. В Україні гончарство є одним із найстаріших і найпоширеніших видів народної творчості. Сучасне професійне мистецтво кераміки представили сьогодні полтавцям на виставці гончарного посуду «Еволюція».

Свої вироби представило подружжя Євтушенків з Миргорода. Зокрема, Євген розповідає, що захопився цим видом мистецтва зі шкільних років, дружину ж залучив 10 років тому. І зараз кераміка супроводжує їх по життю, їх вироби радують людей, приносять їм користь.

Лариса Євтушенко, майстриня художньої кераміки

- Звичайно, як кожна господиня, у мене є свої вподобання: хочу таку тарілочку, кружечку, тому ми на своєму досвіді самі все тестуємо, вдома користуємося саме таким посудом, і в наших друзів теж в багатьох є.

У своїх роботах майстри використовують як старовинні народні традиції, так і сучасні техніки та форми. Адже чимало їх виробів придбавають заклади харчування.

Євген Євтушенко, майстер художньої кераміки

- Ми просто завжди намагаємося працювати на максимумі. Максимально якісно, цікаво, оригінально, щоб людина, яка взяла наш виріб в руки, сказала «вау!» і не захотіла його відпускати, відчула нашу позитивну енергетику теж.

Раніше Україну називали «країною глин», а витвори гончарів здобували нагороди на багатьох виставках, їх експортували за кордон, закуповували музеї. Вони ніби фокусували найкращі риси українців: відчуття краси, гармонії, любов до праці, вміння зробити свій побут зручним та естетично привабливим. Ці традиції, але вже з сучасним осмисленням, й намагаються зберігати та відтворювати  майстри з Миргорода.

Стрічка новин