Що робити у надзвичайних ситуаціях?

У Національному університеті «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» пройшли спеціальні заняття з пожежної безпеки. Рятувальники розповідали студентам основні правила поведінки у таких ситуаціях. Показали, як користуватися вогнегасниками та пожежними рукавами.

У залі зібралися студенти Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка». Рятувальники проводять заняття з пожежної безпеки. Спершу головний інспектор ГУ ДСНС України у Полтавській області Віталій Пругло показує молоді короткий ролик. На ньому пожежа у кімнаті площею 12 квадратних метрів. Знята вона у Києві, в спеціальній лабораторії. Спеціаліст розповідає, як діяти у такій надзвичайній ситуації. Найперше, за його словами, – телефонувати на номер «101». Далі без паніки проводите евакуацію. Рятувальник пояснює: якщо ви спускаєтеся вниз по сходах, то не забувайте стукати у кожні двері та повідомляти про небезпеку.

Віталій Пругло, гол. інспектор МРУ ГУ ДСНС України у Полтавській обл.

- Головне – триматися правого боку, у реальних умовах, коли велике задимлення, тоді продукти горіння піднімаються угору. Ви тримаєтеся правого боку, по огороджувальних конструкціях: біля стіни, по сходових маршах. якщо дозволяють умови, то закрити рот футболкою, можна шапку, що буде під руками, якщо є змога, то намочити, буде ще краще.

За словами Віталія Пругла, продукти горіння підіймаються угору. Внизу завжди є так звана «рятувальна подушка». В університеті, розповідає рятувальник, є пожежні крани та вогнегасники. На перших хвилинах займання ви можете самостійно спробувати загасити пожежу. Якщо вона швидко розповсюджується, то краще покинути приміщення і допомогти це зробити іншим. У навчальному закладі наголошує Віталій Пругло, є два види вогнегасників.

Віталій Пругло, гол. інспектор МРУ ГУ ДСНС України у Полтавській обл.

- У першу чергу ми зриваємо чику, беремо за корпус ручки і направляємо з відстані одного метра на епіцентр загорання. Ми гасимо не полум'я, а гасимо речі, які горять.

Далі до студентів звернувся директор студенського містечка ПолНТУ Андрій Поставний. Він повідомив: не можна ігнорувати будь-які тривожні повідомлення. І завжди прислухатися, якщо надійшла інформація по системі оповіщення.

Андрій Поставний, директор студ. містечка Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»

- Первинні засоби пожежогасіння. На кожному поверсі є пожежні крани. Там у них розміщені рукава з наконечниками. Тобто у разі необхідності можна їх використовувати. Крім того, у чергового швейцара на вахті є пожежний пост, де знаходяться ось такі види вогнегасників, як вам показали. Тому ви повідомляєте чергового швейцара, вона добовому посту про те, що сталася ситуація.

Далі присутні ставлять питання рятувальникам. Серед них – Михайло Крендич. Хлопець переконаний: таке заняття вкрай важливе для усіх людей. Мовляв: хоч і знає, як себе поводити у подібних ситуаціях. Утім цю лекцію теж слухав уважно.

Михайло Крендич, студент Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка»

- Ці заняття дуже важливі. Вони дають змогу студентам ще раз нагадати правила поводження у надзвичайних ситуаціях, у даному випадку це була пожежа. Представники ДСНС нам розповіли про правила поводження під час пожежі, про евакуацію, які етапи евакуації.

Далі рятувальники зайшли до студентів-іноземців. Їм також розповіли про правила поведінки під час пожежі. Допомагала спеціалісту перекладачка.

Стрічка новин