Україна не виграє нічого: результати зустрічі у нормандському форматі

Фото: УНІАН

9 грудня відбулася зустріч у нормандському форматі Володимира Зеленського з лідерами Франції, Німеччини та Російської Федерації.

За підсумками, підписали комюніке (Комюніке́ (фр. communiqué, від лат. communico — повідомляю) — офіційне повідомлення про хід і наслідки переговорів між державними і громадськими діячами, делегаціями у міжнародних відносинах, а також про досягнуті угоди, рішення тощо, - прим. ред.). Це закріпило обмін полоненими до кінця 2019 року, домовленість про припинення вогню та відведення сил з трьох зон. Наступна зустріч у нормандському форматі пройде через чотири місяці.

"За моєю інформацією, США погодилися з Росією взяти формулу Штайнмаєра за основу Плану врегулювання на Донбасі. Це сталося на зустрічі держсекретаря США Помпео з главою МЗС Росії Лавровим влітку 2018 року у Гельсінкі, це і є план Помпео-Лаврова", – розповідає політичний експерт, блогер Олег Пономар.

Потім у травні 2019 року, відразу після президентських виборів в Україні, цей план отримав повне зелене світло під час візиту Помпео у Сочі та зустрічі з Путіним. Також Помпео погодив його з Меркель та Макроном. Тому те, що сталося вчора у Парижі, повністю підтверджує мою інформацію та прогноз – спільна позиція США, Росії, Франції та Німеччини вимагає від України імплементувати формулу Штайнмаєра законодавчо.

Сьогодні, 10 грудня, у Вашингтоні Помпео та Лавров проведуть зустріч, де обговорять підсумки вчорашнього нормандського саміту. Якщо буде заява або прес-конференція, то ми почуємо, що США та Росія схвалюють підсумки вчорашньої зустрічі, але закликають рухатися далі в імплементації Мінських угод (в їх російському розумінні).

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію