За відсутністю ознак кримінального правопорушення справу закрили

Таку «відписку» отримав наш телеканал від поліції у справі, що стосується перешкоджанню журналістській діяльності. У липні 2019 року знімальна група хотіла потрапити на комісію акціонерного товариства «Полтавагаз», але зіткнулася з опором.

- Не чіпайте, не чіпайте камеру. Ви зараз пошкодите нам речі! Ми нікуди не підемо! Ми чекаємо, ми будемо чекати поліцію. Ні, я звідси не піду. 

- Отам чекайте, вийдіть. 

- Не чіпайте, я вже за огорожою стою.

Ці кадри відзняті 23 липня 2019 року. Знімальна група телеканалу «Центральний» хотіла потрапити на комісію «Полтавагазу», де мали розглядати акти порушення по лічильниках. На даному засіданні були і звичайні полтавці, які запросили знімальну групу, щоб допомогли розібратися в ситуації.

На прохідній зіткнулися з опором, хоча паспорти, посвідчення та редакційне завдання було. Тож довелося викликати слідчо-оперативну групу. 

Склали акт та чекали розслідування справи. 

Марина Покшіна, кореспондентка 

- Минуло вже 5 місяців, і за цей час зі мною ані зв'язався слідчий, не попросили у мене відеоматеріалів, які до речі, ... я говорила тоді ще слідчому, який приїздив на виклик, що все є і ми можемо надати без проблем.

На наш інформаційний запит до поліції отримали таку відповідь

За вищевказаним матеріалом було проведено перевірку, отримано письмове пояснення представників АТ «Полтавагаз» про те, що згідно з постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, чітко вказано членів комісії та перелік осіб, які можуть бути присутніми. 

Ознак кримінального правопорушення виявлено не було, матеріали списані до справи. 

Хоч поліція не витребовували пояснень й відеоматеріалів ні в телеканалу, ні в кореспондентки. 

Марина Покшіна, кореспондентка 

- Нас не пустили на територію, а потім закрили в оцьому приміщенні, так званому пропускному пункті, і до приїзду слідчо-оперативної групи та іншої групи нашого телеканалу ми сиділи закриті. А коли приїхала слідчо-оперативна група, то почали спершу спілкуватися з чоловіками «Полтавагазу», а лише потім з нами.

За допомогою ми звернулися до юриста. Останній каже, поліціянти в першу чергу мали перевірити, наскільки інформація, яка мала розглядатися на комісії, була таємною і який перелік осіб має право знаходитися там. 

Олександр Єлєфєров, судовий експерт, юрист 

- Перше - чи є цей перелік вичерпаним? Мені здається, що такого не може бути, бо це суперечить закону України про інформацію і друковані ЗМІ. І тоді, повинні були співробіники поліції з'ясовувати, наскільки правомірне було розпорядження.

Юрист радить за даним фактом звертатися до прокуратури. 

Стрічка новин