Продовжили тримання під вартою підозрюваному в стрілянині в Полтаві

На 60 діб продовжили тримання під вартою підозрюваного у стрілянині в центрі Полтави ‒ Віктора Малого. Таке рішення ухвалила колегія суддів на чолі з Віталієм Микитенком. Сам підсудний та його адвокат Олександр Рябоконь просили домашній арешт. В Октябрському райсуді Полтави відбулося перше підготовче засідання з розгляду справи по суті. 

Підготовче засідання. Справу по суті має розглянути колегія суддів - Віталій Микитенко, Анатолій Савченко та Алла Чуванова. Остання заявила про самовідвід.

Алла Чуванова, суддя 

- Від розгляду даної кримінальної справи, оскільки автоматизований розподіл справи здійснено з порушенням.

Головуючий суддя Віталій Микитенко пояснив: суддя Чуванова є фахівцем у розгляді цивільних справ. Після заміни судді до колегії приєднали Тетяну Січиокно. Й продовжили засідання. Прокурор Григорій Гринь просить суд продовжити тримання під вартою підозрюваного до п’ятого лютого наступного року. Григорій Гринь каже: провадження розпочате за трьома статтями й довічне ув’язнення передбачає таке обвинувачення: 

Григорій Гринь, прокурор 

- Малий обвинувачується у тому, що він вчинив закінчений замах на умисне протиправне позбавлення життя іншої особи. А також у незаконному придбані та зберіганні бойових припасів. Крім того, обвинувачується підозрюваний у вчиненні підроблення офіційного документу, а саме – паспорт іншої особи шляхом зміни дати народження та переклеювання фотокартки. Малий Віктор Григорович може вжити заходів щодо переховування від органів досудового розслідування.

Олександр Рябоконь, адвокат підозрюваного 

- Прокурор своєю позицією порушує принцип невинуватості особи. Оскільки головна аргументація є вже встановлений прокурором ніби-то факт вчинення, а цей факт треба ще довести. На мій погляд, єдиним дійсно запобіжним заходом, який забезпечить виконання процесуальних обов’язків, – це є домашній арешт.

Віктор Малий, підсудний 

- Будь-які ризики з мого боку відсутні. Зобов’язуюся з’являтися на засідання по першому виклику, й тому прошу шановний суд змінити мені міру – на домашній арешт.

Суд залучив до справи цивільний позов потерпілих щодо грошової компенсації. 

Галина Марченко, адвокат потерпілих 

- Ми заявляємо суму моральної шкоди – один мільйон гривень 99 тисяч. Це на користь матері. Оскільки сам Сусла Микола знаходиться у несвідомому стані. Тобто, він не усвідомлює своїх дій.

Марина Кільчевська, племінниця потерпілого 

- Він залишається перебувати у Кобеляцькій районній лікарні. Він не може сам сидіти, він не їсть, не говорить.

Після повернення з нарадчої кімнати суддя Віталій Микитенко зачитує ухвалу.

Віталій Микитенко, суддя 

- Продовжити обвинуваченому Малому Віктору Григоровичу термін тримання під вартою строком на 60 діб до 2-го лютого 2020-го року.

Нагадаємо, колишнього терапевта Віктора Малого підозрюють у замаху на вбивство охоронця кафе Миколи Сусла. Подія сталася у Полтаві шостого серпня біля кафе «Ботанік» по вулиці Небесної Сотні. Це відео із камери спостереження. На ньому 40-річний охоронець Микола Сусла зробив зауваження перехожому, який хотів справити природні потреби біля кафе. У відповідь чоловік двічі вистрелив в охоронця. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію