Docudays UA-2019 мандрує Україною

Цього року найцікавіші документальні стрічки про права людини побачать мешканці понад 220 міст і сіл України. Полтавщина – не виняток. Які фільми запропонували подивитись полтавцям, знає Юлія Хаврель.

До Полтави завітав XVI Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Doсudays UA.

Ганна Кіященко, голова Полтавської філії Суспільної служби України 

- В рамках цього фестивалю ми показуємо декілька стрічок. Фестиваль триватиме впродовж двох тижнів. Покази будуть не лише в Полтаві, а й в інших містах: в Лубнах, Пирятині, Гадячі.

Головною темою цьогорічного фестивалю є цифрові технології. 

Через таке запитання фестиваль розмірковує над тим, як цифрові технології змінюють наше життя. А також, які нові можливості вони відкривають та які загрози, пов'язані з контролем та інформаційною небезпекою, криються в цифровій мережі. 

Ганна Кіященко, голова Полтавської філії Суспільної служби України 

- Для чого дивитися цю стрічку та інші, щоб розуміти ситуацію, яка є в світі й в Україні з правами людини.

Відкрила фестиваль документальна стрічка «Bellingcat: Правда у світі постправди». Фільм розповідає про інтернет-видання, яке зробили революцію у журналістських розслідуваннях. 

Андрій Кінаш, модератор показу фільмів у м.Полтава

- Фільм про те, як можна аналізувати інформацію з відкритих джерел. Фільм про громадських активістів, які, аналізуючи ту інформацію, яка є у відкритому доступі, в мережі інтернет, знаходять правду про певні події: про збиття Боїнга у небі над Донбасом, про справу скрипаля в Лондоні.

У Полтаві Doсudays UA триватиме до 15 грудня.

Стрічка новин