Полтавець Владислав Шоно виробляє сувеніри з дерева

Чоловік має порушення слуху. Нині він працює гравером на одному із підприємств міста. Як Владислав Шоно створює дошки для нард, шкатулки та картини, бачили наші журналісти. 

Це цех з виробництва сувенірів із дерева. Тут працює 32-річний полтавець Владислав Шоно. У чоловіка – порушення слуху. На підприємстві Владислав працює гравером. 

Владислав Шоно, має порушення слуху

- Ми вираховуємо розміри, створюємо ком’ютерну програму й потім, коли узгоджується з замовником, ми програмуємо комп’ютер, програмуємо станок, який робить виріб, що замовили. Потім шліфуємо, фарбуємо й відправляємо замовнику.

Оксана Мельник, майстер гравіювання  

- Робимо нарди з різними зображеннями. Робимо ось такі шкатулки – це був замовник із Чехії.

Владислав Шоно каже: сувеніри з дерева виготовляє майже десять років.

Владислав Шоно, має вади слуху 

- Я працював на швейному підприємстві два роки. Потім звільнився. Людям з порушенням слуху роботу знайти складно. Керівництву це ускладнює спілкування. Тому що, чи крикнути потрібно, чи позвати, чи щось пояснити, а не всі хочуть писати це все ручкою. Якщо людина хоче чи має бажання вивчити елементи жестової мови, то далі контакт йде й все добре.

Майстер гравіювання Оксана Мельник розповіла: разом із Владиславом працює півтора роки.

Оксана Мельник, майстер гравіювання 

- Він розбирається у станках, він добре розбирається у комп’ютерах. Тобто, він може сам написати програму, й не обов’язково, щоб я допомагала йому. Й він дуже прислуховується до того, як я чую роботу станків. Тобто, якщо я десь почула якийсь стукіт – якийсь неправильний звук – він дуже чітко: одразу побіг, прислухався й все перевірив.

За словами директора підприємства Бориса Акініна, всього у цьому цеху працює п’ять чоловік. З них двоє робітників мають порушення слуху. 

Борис Акінін, директор Полтавського ВП «Універсал» УТОГ 

- Беремо навіть учнів із числа людей з порушенням слуху, й вони навчаються у цих хлопців два-три місяці, й потім самостійно працюють.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію