Залучення інвестицій від іноземних партнерів

Секретами успіху з Полтавою ділилися експерти з Латвії та Словаччини. Для цього розробили індикатори для вимірювання виконання рекомендацій Організації економічного співробітництва та розвитку щодо ефективного державного інвестування. Як пройшов форум, знає Анна Ружін.

Полтава вже співпрацює з іноземними інвесторами. З ними уклали договори упродовж останніх років. 

Тетяна Юрченко, заступниця міського голови з соціальних та економічних питань 

- Зараз ми працюємо з 2 нашими партнерами. Це вже вищезгаданий ПРОМІС та німецькі наші парнери GIZ, які допомагаються нам у реалізації та опрацюванні проєктів. Як ви знаєте, ми у грудні 2019 року затвердили концепцію Інтегрованого розвитку, що налічує понад 50 проєктів, над реалізацією яких ми працюємо.

Тим не менше, отримання нового досвіду від фахівців – необхідне. Для цього завітали представники Латвії та Словаччини. З боку України – гості зі столиці та Полтавської області. 

Юрій Левченко, директор КО «Інститут розвитку міста»

- Сьогодні перед Полтавою стоїть великий виклик, адже інвестиції сьогодні хочуть затягнути практично всі обласні центри. І всі міста районного масштабу. Полтава має знати, що сьогодні кожний день приносить якусь користь.

Про ефективне державне інвестування на всіх рівнях урядування розповідатимуть фахівці з-за кордону: експерти «Організації економічного співробітництва та розвитку» Габріела Міранда та начальник відділу Департаменту впровадження пріоритетних питань регіонального розвитку Міністерства розвитку громад та території України Олег Топілка. Для учасників підготували буклети та індикатори самооцінки. 

Габріела Міранда, відповідальний менеджер за Україну компанії ОЕСД 

- У нас є основні принципи, яких Україна повинна притримуватися. Ми будемо оцінювати, як ви можете побачити за трьома такими оцінками - «існує та працює», «працює та вдосконалюється», «Не працює або функціонує незадовільно». Ми будемо співпрацювати з міською владою Полтави, щоб побачити, які саме сфери потребують покращення.

Форум пройшов у форматі обговорення. Проблем з комунакацією не було, адже працював перекладач. Під час зустрічі наголосили на ролі місцевих органів влади та кожному етапі циклу державних інвестицій. Зупинилися на сильних та слабких сторонах управління інвестиціями в Полтаві.

Ігор Федій, перший заступник Полтавського міського голови

- Честь для нас, що серце організації, що об'єднує 35 розвинутих країн світу, і члени цих організацій виробляють 2/3 світових матеріальних цінностей в світі, що вони до нас завітали. Це говорить про те, що ми стаємо ближчими до Європи та глобальної економіки. І на Полтаву звертають увагу. Це дня нас честь.

Очільники міської влади плануюють напрацьовувати інструменти, які допоможуть відстежувати ефективність інвестиційної політики та працювати над недоліками, щоб покращити ситуацію зі співпрацею з іноземними друзями. 

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію