Зимовий травматизм

З настанням справжньої зими кількість травм серед населення значно зростає. При падіннях трапляються не тільки забої, розтягнення, а й переломи кінцівок. Як не зіпсувати зимові свята лікарняним, дізнавалась Юлія Хаврель.

Юлія Хаврель, кореспондентка

- Місто вкрило першим снігом, а на вулицях панує атмосфера зимової казки. Проте, саме цей період вважається найтравматичнішим. На щастя, на сьогодні стрімкого зростання пацієнтів у лікарні немає.

Небезпека взимку значно підвищується через ожеледицю. Відтак, можна отримати, як синці та вивихи, так і переломи.

- Зламав собі руку або вибив.

- Зламала - гіпс.

Сьогодні до травматологічного відділення звернулось три людини, котрі постраждали через погодні умови.

В’ячеслав Соколка, завідувач травматологічного пункту 1-ї МКЛ

- Різкої зміни у кількості хворих не зареєстровано. Звертається за допомогою приблизно 45-50 хворих щодоби. За цей рік вже звернулось близько 18 тисяч. Найчастіше травмуються люди похилого віку. Переломи променевої кістки в типовому місці, переломи кісточок.

Минулої ж зими, згадує лікар, кількість пацієнтів зростала до 170 в день. Як правило, найчастіше переломи трапляються в ділянці передпліччя, ліктьового суглоба, гомілок, стегон та ступнів.

Світлана Рибалко, начальник сектору зв'язків зі ЗМІ ГУ ДСНС у Полтавській області

- Ми радимо людям похилого віку утриматись від виходу на вулицю, коли ожеледиця на дворі. Почекати все ж таки, щоб комунальні служби прибрали або посипали тротуарні доріжки. Також рекомендуємо людям не тримати руки у кишенях, не бігти і триматися якомога далі від проїжджої частини.

Якщо ж падіння все таки не уникнути, намагайтеся приземлитися на бік, притиснувши руку до тулуба, або ж прикрити ними голову. Бережіть себе, аби зимові свята пройшли вдома і не в гіпсі.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію