У Пирятині двоє рибалок провалилися під кригу

Чоловіки благали про допомогу. Їх почули люди й викликали надзвичайників. Втім, рибалок так і не вдалося врятувати. З ополонки дістали вже тіла чоловіків. Деталі трагедії – у наступному сюжеті.

За попередньою інформацією, тридцятого листопада у Пирятині, на річці Удай, поблизу відпочинкової зони Зарой, двоє рибалок ставили пастки на щуку. Доки не випав сніг, на кризі можна було побачити червоні прапорці, встановлені ними. Один із чоловіків провалився під лід на іншому боці Удаю. Ймовірно, товариш вирішив його врятувати, але сам також провалився у крижану воду. Він почав кликати на допомогу. Рибалок, які потрапили в біду, почули люди. Вони зателефонували до рятувальників.

Юрій Клименко, начальник Пирятинського РС ГУ ДСНС України у Полтавській обл.

- Відразу був направлений черговий караул. По прибутті на місце події до річки Зарой, оцінивши обстановку, було з’ясовано, що людина провалилася під лід і потребує допомоги.

Рятувальну операцію проводили, коли вже стемніло. Тож, темна пора доби й крихкий лід її значно ускладнювали. Встановили ліхтарі. Щоб підібратися до ополонки, де виднівся тільки силует людини, довелося ламати кригу. Коли до рибалки все ж підпливли - він вже не подавав ознак життя. Потім рятувальники дізналися, що з потопельником був ще один чоловік. Ніч і глибина річки, близько трьох-чотирьох метрів, не давали змогу знайти іншого потопельника. Відтак, пошуки продовжили наступного дня. До цієї справи підключилися вже водолази. Течія там невелика, тож тіло другого чоловіка знайшли неподалік. 

Олексій Возний, начальник Пирятинського відділку ГУ НП у Полтавській обл.

- Ми констатуємо смерть людей. Ненасильницька смерть, нещасний випадок.

Світлана Рибалко, начальник сектору зв'язків зі ЗМІ ГУ ДСНС у Полтавській області

- Дуже велика трагедія. Тому що малолітні діти залишилися у цих чоловіків. Крига була настільки тонкою і настільки небезпечною, що це просто жахливо, що люди отак трагічно пішли і не зважили, що така небезпека.

Тіла рибалок доправили до Гребінківського відділення судмедекспертизи. Державна служба з надзвичайних ситуацій застерігає: ні за яких обставин не виходити на кригу. Її товщина не перевищує п’яти сантиметрів.

Світлана Рибалко, начальник сектору зв'язків зі ЗМІ ГУ ДСНС у Полтавській області

- Зараз вкрай небезпечно виходити взагалі на кригу, бо вона дуже тонка. І сніг з’їдає ту кригу, яка фактично сформувалася на водному покрові. Це просто смертельно виходити на кригу зараз.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію