Нардепи пройшли «швидкий» тест на ВІЛ

У Верховній Раді відбулася акція до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. Депутати та працівники Парламенту проходили швидкий тест на ВІЛ. Своїм прикладом вони закликали українців піклуватися про власне здоров'я. Деталі – у сюжеті нашого кореспондента з Києва.

Поки стоїть в черзі біля пункту тестування, фотографується з прихильницями. Народний обранець Жан Беленюк посміхається, каже: перед експрес-тестом на ВІЛ не хвилюється, адже перевірки такого роду робить часто. До чого закликає й інших. 

Жан Беленюк, народний депутат України

- Я думаю, що всім людям періодично треба проходити тестування. Це дуже важливо. І прикро, коли люди, не знаючи, розповсюджують подібні хвороби.

Під час процесу тестування народний депутат зауважив: це зовсім не боляче. Згадав: у минулому такі маніпуляції з медичним приладдям давалися складніше. 

Ініціатива протестувати бажаючих у Парламенті належить Фундації АнтиСНІД-США в Україні спільно з Комітетом Верховної Ради з питань здоров'я нації. Її голова Ярослава Лопатіна розповіла: акція проходить до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом. 

Ярослава Лопатіна, голова представництва Фундації АнтиСНІД-США в Україні

- Першого грудня був Всесвітній день боротьби зі СНІДом. Сьогодні третє, і ми проводимо її в зв’язку з початком сесійного тижня. Сьогодні народні обранці можуть протестуватися на ВІЛ і власним прикладом надихнути пересічних українців до тестування.

Пані Ярослава розповіла: в Україні в зоні ризику інфікування ВІЛ – будь-яка людина, в житті якої є місце для незахищених статевих стосунків. Тому всім, хто пройшов тестування, роздавали засоби контрацепції. У ятці ж лікарі консультували з будь-яких питань стосовно даної хвороби.

15 хвилин – cаме стільки часу потребує експрес-тест для охочого дізнатися свій статус. Далі вже, відштовхуючись від результату, подальша консультація. Так, не відходячи далеко від робочого місця, народні обранці долучилися ще й до флешмобу під (хештегом) #тестуюсянаВІЛ.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію