На Полтавському міському сміттєзвалищі наводять лад

За останній рік його практично все пересипали землею, обладнали під’їздні шляхи, тут менше тхне смородом та відчутно зменшилася кількість пожеж. Усі роботи здійснюються за рахунок КАТП-1628. 

Анатолій Васевич, журналіст

- Останнім часом міське звалище відчутно змінилося. Раніше на ньому було багато величезних куп сміття. Тепер же значна територія вкрита землею.

Олександр Лобач, бульдозерист 

- У даний момент займаємося пересипкою міського звалища грунтом. Зараз краще набагато, ніж було раніше.

Необхідність упорядкувати звалище виникла досить давно. Воно працює із 1954 року, й за цей час жодного разу купи сміття, що лежали простонеба, не пересипали землею. Хоча, згідно з нормативами, це необхідно було робити. Тож кілька місяців тому комунальники вперше в історії взялися за пересипання. Нині результат уже досить відчутний.

Тарас Бойко, директор КАТП-1628

- Ця частина, яку ми перекрили землею, вона вже не горить. Друге – немає смороду, той, що був раніше. І третє – те, що сміття, яке раніше розліталося - пакети та інше сміття розліталося за територію звалища, зараз, на даний час, як ви бачите, цього немає.

До робіт підійшли по-господарськи. Звалище поділено на три ділянки. Найбільшу з них вже пересипали. Відтак, сміття складують на дві менших. Потім пересиплять і їх. Землю на звалище привозять ту, яка залишається після ремонту доріг чи будівництва. Потім купи ґрунту розгортають бульдозером. Його придбали цього року в рамках стратегії відродження автопарку комунальних підприємств. Раніше на звалищі щомісяця виникало не менше трьох-п'яти пожеж.

Микола Костенко, начальник Полтавського міського звалища

- Постійно машина чергувала, яка постійно гасила ці пожежі. Де є можливість загорання - ця площа відчутно зменшилася. А, відповідно, на землі, на глині, на щебні на цьому горіти не буде так.

Валентин Сириця, начальник дільниці міського звалища

- За останні кілька місяців змінилося, як почали пересипати. Самі бачите, зник неприємний запах, упорядковане більше. Менше літає пакетів.

Необхідні роботи з облаштування звалища здійснюють виключно за рахунок КАТП-1628. Внутрішні ресурси для цього з’явилися завдяки фінансовому оздоровленню підприємства, розпочатого майже рік тому. Тож відтепер міське звалище має зовсім інший вигляд. Його строкате забарвлення більше не впадає у вічі людям, які вглядаються вдалечінь із полтавської Білої Альтанки. 

Тарас Бойко, директор КАТП-1628

- Я вважаю, це досить непоганий результат за такий короткий проміжок часу як і для комунального підприємства, так і для нашого міста, для наших громадян.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію