3 грудня у світі відзначають День людей з інвалідністю

Ця дата покликана привернути увагу соціуму до цих людей, їх благополуччя та потенціалу. У Полтаві на базі початкової школи №43, де з 2011 року в інклюзивних групах виховують та навчають дітей з особливими освітніми потребами, цього дня провели особливе свято за участю самих учнів.

Катерина Жаркова – тренерка з плавання та матір «сонячного» п'ятирічного хлопчика. Не рекомендує віддавати особливих дітей до спецзакладів або лишати вдома.

Катерина Жаркова, матір дитини з особливими освітніми потребами

- Миколці дуже подобається. Ніхто йому не шкодить, він контактує дуже добре з дітками, вони відносяться до нього також дуже гарно.

Так у початковій школі №43 працює дошкільний підрозділ та початкові класи. Інклюзивні групи діють в обох структурах.

Юрій Матвієнко, начальник управління освіти Полтавського МВК

- Можна навіть не погодитись з тлумаченням «діти з особливими освітніми потребами». У них немає особливих потреб. У всіх дітей потреби одні – вони потребують любові, дружби, навчання.

У закладі є чотири ресурсні кімнати, де з дітьми з особливими освітніми потребами працюють вчителі індивідуального навчання, дефектологи, логопеди та практичний психолог. Ефективність інклюзії доводити не потрібно, говорить вчитель Олена Вовненко.

Олена Вовненко, вчитель-дефектолог Полтавської початкової школи №43

- Навіть мінімальний успіх – це вже успіх. А в нас їх дуже багато, більше тридцяти дітей, які мають особливі освітні потреби, і успіх кожної дитини кожного дня досягається. 

Сьогоднішнє свято покликане ще більше об'єднати та здружити дітей, підкреслити, що всі вони – рівні та мають однакові права, діляться освітяни.

Наталія Барановська, вчитель-дефектолог Полтавської початкової школи №43

- Ми не говорим цих медичних діагнозів, це наші особливі дітки, наші особливі перлинки, наші особливі хлопчики, яких надзвичайно багато. І ми їх включаємо в загальні групи. Вони спільно на святах, спільно на прогулянці. 

Стрічка новин