У Решетилівському районі непедагогічних працівників попереджають про можливе скорочення

Це стосується навчальних закладів, які не розташовані на території об'єднаної громади, каже голова райради Сергій Колотій. За його словами, районний бюджет не отримав дотації з держбюджету на зарплати непедагогічних працівників – це прибиральниці, кухарі, працівники вихователів, підсобні працівники. Директорка Кукобівського НВК Світлана Самойленко розповіла: попереднє скорочення непедагогічних працівників відбулося з вересня по листопад.

Це Кукобівський навчально-виховний комплекс Решетилівського району. У ньому навчається 33 учні та 15 вихованців садочку. Наталія Матюшенко тут працює прибиральницею.

Наталія Матюшенко, прибиральниця Кукобівського НВК 

- Кожен ранок я приходжу й відкриваю школу, протираю пил по всій школі. Ще треба мені на вулиці прибрати сміття – дуже багато роботи. Я отримую мінімальну заробітну плату. Майже два місяці я взагалі її не отримую, але 14-го листопада аванс 350 гривень я отримала ще за жовтень місяць.

Світлана Самойленко, в.о. директора Кукобівського НВК 

- У нас один прибиральник прибирає три поверхи і спортзал. Тому що було дві посади, зараз залишився один.

Також скоротили медсестру та музичного керівника, каже директорка навчально-виховного комплексу Світлана Самойленко. За її словами, відділ освіти Решетилівської райдержадміністрації рекомендував попередити про нове можливе скорочення непедагогічних працівників.

Світлана Самойленко, в.о. директора Кукобівського НВК 

- Це прибиральник, кухар, оператор теплогенераторної. Завгосп у нас пів ставки, помічник вихователя. Тобто, й так штати скоротилися, й без цих непедагогічних працівників навчальний заклад не зможе існувати.

Можливе скорочення непедагогічних працівників у відділ освіти райдержадміністрації не прокоментували. Світлана Самойленко показує копію проекту рішення Решетилівської райради, за яким з наступного року дитячі садочки працюватимуть за сезонним графіком. Це питання розглянуть на сесії районної ради 12-го грудня, каже голова райради Сергій Колотій. За його словами, причини такого рішення: відсутність газопостачання для опалення та немає грошей на зарплати непедагогічним працівникам. 

Сергій Колотій, голова Решетилівської райради 

- Коли розглядався бюджет на 2019-й рік, на освітянську мережу було закладено коштів, яких вистачило на пів року. У нас досить роздута шкільна мережа, й дотацій Решетилівський район не буде отримувати, й ми маємо виходити з того фінансового стану, який є по надходженнях. Люди були попереджені, що може бути так, що вони не отримають заробітну плату.

З наступного року депутати райради планують розглянути ще одне рішення.

Сергій Колотій, голова Решетилівської райради 

- Можливо, буде підніматися питання на сесії райради щодо оптимізації шкільної мережі у Решетилівському районі. У нас на 1327 учнів на території Решетилівського району, 18 шкіл. Це досить велика мережа, й школи мають велику квадратуру – приблизно півтори тисячі квадратних метрів, а у школі навчається 32-38 учнів, й це великі затрати на енергоносії. Й досить великі затрати на непедагогічних працівників – районний бюджет не в змозі витягти таке навантаження.

Питання оптимізації шкіл планують розглянути у першому кварталі 2020-го року. Точна дата сесії райради нині невідома. 

Стрічка новин