У Полтаві – 11 нових автобусів

Транспортне поповнення. Сьогодні, 2 листопада, у Полтаві, на території тролейбусного ДЕПО КП «Полтаваелектроавтотранс», представили 11 нових комунальних автобусів. Цей транспорт оснащений пандусами. Це дає змогу їздити в ньому й людям з інвалідністю. Коли автобуси виїдуть на маршрути та на які саме, дізнавалася Марина Покшіна.

Полтава відтепер з новими автобусами. Придбали їх 11 штук на суму 23 млн 760 млн грн. Спершу через систему «Прозоро» відбулися торги. Згідно з програмою розвитку підприємства «Полтаваелектроавтотранс» і були виділені кошти депутатами Полтавської міської ради. Рішення закупити ці автобуси було ухвалене ще навесні. Поки що транспорт виїхати не може, зізнається заступник міського голови з питань житлово-комунального господарства Олексій Чепурко.

Олексій Чепурко, заступник міського голови з питань ЖКГ

- Перш за все, їх треба на облік, потім визначити на них водіїв, і зараз ми разом із транспортним відділом і комунальним підприємством відпрацьовуємо, на які маршрути поїдуть ці автобуси. Ми зараз розглядаємо, на яких маршрутах колись здійснювали перевезення «Полтаваелектроавтотранс». У першу чергу ми розглядаємо ці напрямки.

Один такий автобус коштує один мільйон сто сімдесят три тисячі гривень. Перевага їх в тому, що за місткістю пасажирів вони перевищують ті, які були раніше.

Олег Бєлоножко, депутат Полтавської міської ради

- І за технічними вимогами вони набаато кращі й сучасніші. Тут і економія палива, і по вмісткості проти 43 тут 52 пасажири поміщаються. І найголовніше – це те, що вони пристосовані, щоб перевозити людей з інвалідністю з повним комфортом.

Для перевезення людей з інвалідністю ці автобуси облаштовані спеціальними пандусами. По них зможе заїхати на візочку і людина з інвалідністю, і з дитячими візочками. Всередині транспорту, у задній частині салону, спеціально для цього відведене місце. Керівництво міста на досягнутому зупинятися не збирається. За словами секретаря Полтавської міської ради Олександра Шамоти, кількість комунального транспорту планують розширювати і надалі. 

Олександр Шамота, секретар Полтавської міської ради

- Ми сподіваємося, що наступного року ми вже отримаємо нові тролейбуси, а так ми й надалі працюємо над тим, щоб розширити парк автобусів, тому що не завжди тролейбуси можуть обслуговувати віддалені маршрути, тому що просто фізично немає контактної лінії.

Кошти виділяли на сесії Полтавської міської ради через зміни до бюджету, розповідає депутат Полтавської міської ради Юліан Матвійчук. У наступному році, ділиться чоловік, це питання стоятиме ще більш гостро. 

Юліан Матвійчук, депутат Полтавської міської ради

- Для того, щоб нам провести транспортну реформу так, як ми хочемо її провести, нам треба повністю перейти на комунальний транспорт через те, що в автобусах потрібно буде ставити валідатори, треба буде змінювати час маршруту. Наприклад, більше ввести автобусів зранку-ввечері, інші заганяти сюди в ДЕПО в період з 11 до 4 години.

Коли буде комунальний транспорт, тоді й тариф буде кращим для містян, стверджує Юліан Матвійчук. Посадовці кажуть: автобуси мають виїхати на маршрути з 1 січня 2020.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію