Підприємство чи комерційна діяльність?

Ціла лінія продукції на основі бішофіту. Видобувають його тут же, на Полтавщині. Готову продукцію компанія «Жардін Косметік» реалізовує на теренах України та за кордоном. Але ми знайшли позов до суду на Світлану Зезекало, керівника цієї фірми. Ніби-то територія, де стоїть підприємство, – для ведення комерційної діяльністі, а не виробництва. Знімальна група вирішила поїхати ще раз в Малу Перещепину, щоб переконатися, чим же займаються в стінах підприємства.

Судове засідання було призначене на 26 листопада. Знімальна група приїхала, але розгляд справи скасували. 

Андрій Хмурчик, адвокат, землевпорядник 

- Зранку ми отримали телефонограму, де нас повідомили, що судове засідання, яке призначене на 13 годину у Новосанжарському районному суді, не відбудеться у зв'язку зі знаходженням судді в нарадчій кімнаті у кримінальній справі. Дуже прикро, бо ми сьогодні дуже хотіли та мали намір почати ставити жирну крапку у цій справі.

Адвокат відповідача пояснив причини позову. Світлана Зезекало спочатку була орендарем приміщення, а тоді викупила майно з торгів. Після того у ділянки змінилося призначення.

Андрій Хмурчик, адвокат, землевпорядник 

- З моменту продажу даного майна було змінено цільове призначення земельної ділянки на більш вигідне для органу місцевого самоврядування. Без дотримання постанови 1051, без врахування функціонального призначення даного об'єкту промисловості. Вважаємо, що це питання для можливих майбутніх перевірок законності органів місцевого самоврядування.

Йдемо на підприємство, нас зустрічає завідувач виробництва Роман Чучман та керівниця підприємства. Запитуємо в них про причини судової справи. Нас впускають подивитися, чим займаються за вказаною адресою. У виробничому цеху кипить робота. Дівчата пакують бішофіт до відер, складають до ящиків та маркують. У сусідніх кімнатах бачимо сировину та пакувальні коробки. Працюють котли, що виробляють продукт. А в цій кімнаті уже готові палети, з яких засоби відправлять покупцям.

Світлана Зезекало, директорка ТОВ «Жардін Косметик»  

- Дуже дивно, коли виробниче приміщення та виробниче підприємство називають комерційним. Я вас провела по всіх приміщеннях, ви подивилися, що ми виробляємо. Є цехи для зберігання тари та сировини, є складські приміщення, тобто, у нас іде повний цикл. Ми отримуємо сировину і віддіаємо своїм клієнтам уже готові продукти.

На продукції, на упаковці, вказана адреса виробничих потужностей– село Мала Перещепина. Світлана Зезекало зазначає, бішофіт Полтавський – це не просто сировина, це готова продукція з доданою вартістю. Це гроші, які залишаються в Україні: ми сплачуємо нашим постачальникам-виробникам тари, упаковки, сировини.

Завдяки роботі підприємства та тому, що продукція унікальна, у світі формується більш приязне ставлення як до України, так і до Полтавської області. 

Голова Малоперещепинської сільської ради, позивач у справі, підтверджує інформацію про купівлю майна. І додає: Світлана стала повноправним членом договору. 

Анатолій Троян, голова Малоперещепинської сільської ради 

- Світлана Вікторівна не бажає визнавати себе стороною цього договору у зв'язку з тим, що уже набігла орендна плата по договору оренди за цілий рік, то сільська рада була змушена звернутися до суду про стягнення заборгованості.

Анатолій Троян каже, пропонували варіанти, але пані Світлана не погодилась. 

Анатолій Троян, голова Малоперещепинської сільської ради 

- Ми запропонували Світлані Вікторівні, що якщо вона хоче внести зміни в договір, то вона має стати повноправною стороною цього договору. У реєстрі досі світиться за попереднім власником оренда землі. І реєстратор не зареєструє будь-які зміни в тому числі і цільове призначення, якщо Зезекало не стане повноправною стороною договору.

Наступне судове засідання призначили на 15 січня 2020 року.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію