У Полтавській області зареєстрували 8 нових випадків гарячки Західного Нілу

Інфікування мешканців області вірусом Західного Нілу відбулося у серпні. Випадки пов’язані з нападами комарів на людей під час їх перебуванням у природних умовах. Місцями інфікування були території м.Полтава, Горішні Плавні, Гадяцького, Великобагачанського і Кременчуцького районів.

Лабораторне підтвердження діагнозів відбувалась на базі вірусологічної референт-лабораторії Центру Громадського здоров’я МОЗ України. Результати надійшли нещодавно, тому уточнення діагнозів відбулося у жовтні.

Про існування вірусу Західного Нілу у природному середовищі України і області відомо давно. Офіційна реєстрація хвороби у людей запроваджена з 2006 року. В області Гарячка Західного Нілу реєструється щорічно вже 9 років. Дослідження виконує вірусологічна лабораторія ДУ «Полтавський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України». З того часу виявлено більше 40 хворих на гарячку Західного Нілу.

Майже така кількість ймовірних випадків офіційно не підлягала реєстрації за критеріями визначення діагнозу. Переважно це хворі, які з різних причин не отримали підтвердження діагнозу. Але сам результат позитивного обстеження вже є свідченням того, що людина зустрічалась зі збудником.

Ще одним доказом циркуляції вірусу Західного Нілу у природному середовищі Полтавської області є позитивні результати обстежень на гарячку Західного Нілу визначені епідеміологічними дослідженнями здорового населення у 2019 році. Погіршення ситуації з трансмісивних захворювань (збудники яких передаються комахами) є прогнозованим експертами Всесвітньої Організації Охорони Здоров’я для усього світу. Спалахи давно вийшли за межі Африканського континенту.

Стрічка новин

    Розділи сайту:

    Написати лист в редакцію